Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/7721/5-edycja-bruno-schulz-festiwal-program

5. edycja Bruno Schulz. Festiwal – program

  wartościowy tekst

Zbliża się kolejna, piąta już edycja Bruno Schulz. Festiwal, która odbędzie się w dniach 10-16 października we Wrocławiu. W tym roku festiwal jest częścią literackiego programu Europejskiej Stolicy Kultury i Światowej Stolicy Książki UNESCO Wrocław 2016.

Od trzech lat Bruno Schulz. Festiwal wspiera Literacką Nagrodę Europy Środkowej ANGELUS, której wręczenie nastąpi 15 października. Nominowani do nagrody są: Maciej Hen, Anna Janko, Uładzimir Niaklajeu, Kristina Sabaliauskaite, Alvydas Slepikas, Cristian Teodorescu i Varujan Vosganian – wszyscy oni, rzecz jasna, będą gośćmi festiwalu.

Poza nimi w tym roku Olga Tokarczuk porozmawia z Martinem Pollackiem, spotkamy się z zeszłorocznym laureatem Angelusa Serhijem Żadanem i jego zespołem Sobaki w kosmosie, posłuchamy Małych Instrumentów na koncercie Projekt Schulz w Synagodze Pod Białym Bocianem, a Wojciech Pszoniak wspominać będzie Tadeusza Różewicza. Ze Zbigniewem Mentzlem porozmawia Michał Nogaś, a Josepha Rotha przypomną m.in. Paweł Huelle i Robert Makłowicz. Ireneusz Kania, Marek Bieńczyk i Nicolas Cavailles, przywołają Emila Ciorana.

To niewielka część wydarzeń tegorocznej edycji Bruno Schulz. Festiwal. Nazwiska innych znakomitych gości zostaną i tematy spotkań autorskich oraz paneli dyskusyjnych można prześledzić we właśnie ogłoszonym przez organizatorów programie. Znajdziemy w nim również informacje o koncertach. Jak zawsze festiwalowi towarzyszyć będzie sesja naukowa. W tym roku wyjątkowa, gdyż poświęcona Stanisławowi Barańczakowi w 70. rocznicę urodzin, organizowana przez trzy uniwersytety: Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Adama Mickiewicza. Festiwalowi goście tradycyjnie poprowadzą także lekcje dla młodzieży, spotykając się z uczniami gimnazjum i liceum we Wrocławiu. Już tradycyjnie odbędą się również zarówno slam poetycki, jak i gra miejska.

A co, gdzie i kiedy? Sprawdźcie w pełnym programie Festiwalu, czyli tutaj.

Lubimyczytać.pl jest patronem medialnym Bruno Schulz. Festiwal.


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 1  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2390
LubimyCzytać
28-09-2016 15:03
Zapraszamy do dyskusji.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Gambit

Po przeczytaniu tylu pozytywnych opinii spodziewałam się genialnej, szpiegowskiej opowieści. Książka generalnie mnie znudziła. Przeczytałam ją bardzie...

zgłoś błąd zgłoś błąd