Łukasz Palkowski wyreżyseruje „Behawiorystę” Remigiusza Mroza

LubimyCzytać
04.05.2021

Znany reżyser będzie odpowiedzialny za serial o Gerardzie Edlingu, bohaterze cyklu Remigiusza Mroza. Filmowcy weszli już na plan – zdjęcia powinny zakończyć się do końca wakacji. A już w piątek polską premierę będzie miał film „Potwór” na podstawie powieści młodzieżowej Waltera Deana Myersa. Jej polski przekład ukaże się w czerwcu.

Łukasz Palkowski wyreżyseruje „Behawiorystę” Remigiusza Mroza Łuaksz Palkowski na planie filmu „Najlepszy”, fot. Robert Palka / materiały promocyjne

„Behawiorysta”, Remigiusz Mróz (wyd. Filia)

Wystartowały zdjęcia do kolejnego, po „Chyłce”, serialu na podstawie kryminalnych powieści Remigiusza Mroza. Tym razem ekranizacji doczekał się „Behawiorysta”, a zatem pierwsza część cyklu z Gerardem Edlingiem – pomagającym policji prokuratorem dyscyplinarnie wydalonym ze służby, specjalistą od komunikacji niewerbalnej. Zdjęcia do serialu już się rozpoczęły. Tak samo, jak w przypadku niedawno realizowanej „Szadzi” (opartym z kolei na powieści Igora Brejdyganta), miejscem pracy filmowców jest Opole. Reżyserem widowiska jest Łukasz Palkowski („Chyłka”, „Belfer”, „Żmijowisko”).

Serial ma być dostępny na platformie player.pl, a następnie na kanałach naziemnych grupy TVN Discovery.

Łasuch Jeff Lemire„Łasuch”, Jeff Lemire (wyd. Egmont Polska)

Już 4 czerwca w sieci Netflix będzie miał swoją premierę serial „Łasuch”, oparty na serii komiksowej Jeffa Lemire'a. To opowieść rozgrywająca się w Ameryce, w świecie po przejściu apokalipsy. W wyniku choroby, która zabiła miliardy ludzi na całym świecie, nieliczne dzieci, które się rodzą, należą do nowej rasy: ludzko-zwierzęcych hybryd. Jednym z nich jest Łasuch – chłopiec o wielkim sercu, jeszcze większym apetycie na słodkości oraz o głowie ozdobionej porożem jelonka. Za schwytanie takich dzieci wyznaczono nagrodę. Aby przetrwać, Gus rusza w podróż przez zniszczoną przez kataklizm Amerykę. Scenarzystą i reżyserem serialu jest Jim Mickle („Plaga wampirów”, „W cieniu księżyca”), a jednym z producentów wykonawczych: Robert Downej Jr.

Idensk strachu Robert Harris„Indeks strachu”, Robert Harris (wyd. Albatros”

Kolejna książka Roberta Harrisa doczeka się ekranizacji. Po „Oficerze i szpiegu”, którego adaptacja filmowa w reżyserii Romana Polańskiego spotkała się z dobrym odbiorem wśród widzów i krytyki filmowej, o czym mogą świadczyć chociażby triumfy podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji i wygrane Cezary, tym razem filmowcy na tapet wzięli „Indeks strachu”.

Bohaterem książki Harrisa jest Alex Hoffmann, z zawodu fizyk i matematyk, ale przede wszystkim właściciel funduszu hedgingowego w Genewie i autor przełomowego systemu algorytmicznego, który pozwala zyskownie grać na giełdzie. System to właściwie sztuczna inteligencja, która przewiduje reakcje rynku, wynikające z ludzkich emocji, zwłaszcza strachu. Hoffmann i jego wspólnik chcą przekonać klientów, by zainwestowali w doskonałe narzędzie. Ale w przeddzień prezentacji wokół Hoffmanna zaczynają dziać się dziwne rzeczy.

Reklama

Na podstawie powieści Harrisa powstanie 4-odcinkowy miniserial, a jego reżyserem został znany z „Alienisty” i „Peaky Blinders” David Caffrey. Gwiazdą powstającej dla telewizji Sky produkcji będzie Josh Hartnett („Dom grozy”, „Pearl Harbor”).

Potwór książka„Monster”, Walter Dean Myers (wyd. Amistad)

Już w piątek swoją polską premierę w sieci Netflix będzie miał wyreżyserowany przez Anthony'ego Mandlera film „Potwór”. To oparta na książce Waltera Deana Myersa opowieść o siedemnastoletnim chłopcu, prymusie z elitarnej szkoły średniej, którego świat legnie w gruzach, gdy zostaje oskarżony o morderstwo i grozi mu spędzenie reszty życia za kratkami. Zaczyna się dramatyczna odyseja przez skomplikowaną batalię sądową, która zaważy na losach tego inteligentnego i lubianego ucznia z Harlemu. Premiera filmu miała miejsce podczas festiwalu SundanceFilm, a produkcja (podobnie jak nagradzana książka Myersa) spotkałs się z dobrym odbiorem wśród krytyków. W rolach głównych: Jennifer Ehle, Jeffrey Wright i Kelvin Harrison Jr.

A już za miesiąc, nakładem wydawnictwa We Need Ya, ukaże się polskie wydanie młodzieżowej powieści Myersa. W księgarniach możemy się jej spodziewać 2 czerwca.

„Czarna Wdowa”, Margaret Stohl (wyd. Zielona Sowa)

Ciągle nie mieliśmy możliwości obejrzenia marvelowskiego widowiska „Czarna Wdowa”. Jego premiera, z powodów związanych z koronawirusem i zamkniętymi kinami, jest nieustannie przekładana. Aktualną datą pierwszych seansów jest 9 lipca 2021 roku. Przypomnijmy, że według rządowych zapowiedzi kina w Polsce mają być otwarte już od 29 maja. 

W sieci jest dostępny materiał „Featurette”, udostępniony w zeszłym tygodniu przez Marvela. Możemy w nim zobaczyć między innymi Scarlett Johansson, odgrywającą główną rolę Natascha Romanoff. 

Odwiedź nasz profil „Najpierw książka, później film” na Facebooku. Zapraszamy na najświeższe literacko-filmowe plotki!

[aj]

Reklama

komentarze [7]

Sortuj:
687
339
04.05.2021 18:34

Bardzo się cieszę z kolejnego filmu kręconego w Opolu. Miło ogląda się w TV znajome miejsca i ulice :)


395
59
04.05.2021 13:13

Nie czytałam jeszcze żadnej książki R. Mroza, ale muszę przyznać, że cykl Gerard Edling przyciąga mnie minimalistycznymi okładkami. Lubię produkcję Ł. Palkowskiego - szczególnie filmy - uwielbiam 'Bogów' i 'Najlepszego'.
Nie miałam jeszcze styczności z prozą R. Harrisa. Tj. widziałam film 'Autor widmo', ale bez poznania papierowej wersji, a ostatnio kupiłam książkę 'Oficer...

więcej

4212
3972
04.05.2021 12:33

Ja też czekam na Mroza


Reklama
279
257
04.05.2021 11:12

"Behawiorysta" leży u mnie na półce i czeka w długiej na przeczytanie ;-)


145
49
04.05.2021 11:42

myślę że warto przyspieszyć ? :) dla mnie bardzo dobra książka !


279
257
04.05.2021 17:30

Mam teraz nastrój na nieco inne książki, a od Mroza chwilowo muszę odpocząć, bo skończyłam niedawno całą serię o komisarzu Froście


3040
4
04.05.2021 07:59

Zapraszamy do dyskusji.


zgłoś błąd