Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu

Okładka książki Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu
Elżbieta Jodko-Kula Wydawnictwo: Prószyński i S-ka literatura obyczajowa, romans
560 str. 9 godz. 20 min.
Kategoria:
literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo:
Prószyński i S-ka
Data wydania:
2024-01-21
Data 1. wyd. pol.:
2024-01-21
Liczba stron:
560
Czas czytania
9 godz. 20 min.
Język:
polski
ISBN:
9788383521091
Tagi:
literatura polska
Średnia ocen

                7,7 7,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Wiatr historii



715 92 557

Oceny

Średnia ocen
7,7 / 10
31 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
263
261

Na półkach:

Nie jest tajemnicą, że lubię czytać powieści historyczne, stąd z wielką ciekawością wzięłam do ręki najnowszą powieść Pani Elżbiety Jodko- Kuli „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Prószyński.
Lato 1939 roku, Wileńszczyzna, poznajemy losy polskich rodzin w przededniu wybuchu II wojny światowej. Głównymi bohaterami powieści są trzej młodzi mężczyźni, a w zasadzie chłopcy, których wojna zastała w szkole, czy na uczelni. Chłopcy, którzy musieli dorosnąć w jednej chwili, porzucić swoje plany i marzenia, by walczyć- zarówno z okupantem, jak i prześladowcami Polaków na kresach, musieli walczyć nie tylko o swoją przyszłość, ale, co ważniejsze, o swoją tożsamość. Zamiast codziennych rozrywek, snucia planów o przyszłości mierzyli się z widmem śmierci, bólem, rozłąką z rodziną i koniecznością dokonywania wyborów, które nie były łatwe, a mogły zawarzyć na dalszym życiu.
Z jednej strony jestem oczarowaną tą powieścią, Autorka w niezwykły sposób pochyliła się nad sytuacją Polaków zamieszkujących Kresy podczas wojny, ale z drugiej strony czegoś mi tu zabrakło. Znajdziemy w książce mnóstwo informacji historycznych, przez co momentami odnosiłam wrażenie, że czytam podręcznik szkolny, nie mniej historia Jurka, Stefana i Zbyszka długo we mnie rezonowała i poniekąd pozwoliła mi mocniej uświadomić sobie, jak wielkie zło niosą za sobą wszelkie konflikty zbrojne i jak wiele tracą na nich ci, którzy są z dala od wielkiej polityki.
Lektura tej książki pokazała także, z czym musieli mierzyć się nasi rodacy na Kresach wschodnich- nieważne, kto w danym momencie był okupantem, Polacy zawsze byli wrogiem, a często niebezpieczeństwo przychodziło z Nienacka i miało twarz sąsiada zamieszkującego okoliczne gospodarstwo. Strach o bliskich, strach przed wywózką na daleką Syberię, strach o siebie- to najsilniejsze uczucie, jakie towarzyszyło ludziom każdego dnia, co wspaniale opisała Autorka.
Nie będę ukrywała, że to nie jest lekka i łatwa pozycja, wymaga skupienia i wejścia w historię całym sobą, mamy tutaj ogrom postaci i wydarzeń, które miały miejsce w prawdziwym życiu, mnóstwo faktów historycznych, jednocześnie czujemy wiele emocji, jakie towarzyszyły bohaterom. Mimo wszystko bardzo polecam tę książkę, bo warto po nią sięgnąć, by poznać losy Kresów wschodnich.

Nie jest tajemnicą, że lubię czytać powieści historyczne, stąd z wielką ciekawością wzięłam do ręki najnowszą powieść Pani Elżbiety Jodko- Kuli „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Prószyński.
Lato 1939 roku, Wileńszczyzna, poznajemy losy polskich rodzin w przededniu wybuchu II wojny światowej. Głównymi bohaterami powieści są...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    61
  • Przeczytane
    37
  • Posiadam
    4
  • Do kupienia
    2
  • Numer jeden do przeczytania
    1
  • Teraz czytam
    1
  • Nowości 2024
    1
  • Szukam
    1
  • Książki 2024
    1
  • Brak Legimi A
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu


Podobne książki

Przeczytaj także