Podróż do Lhasy

Okładka książki Podróż do Lhasy
Alexandra David-Néel Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademickie Dialog literatura podróżnicza
374 str. 6 godz. 14 min.
Kategoria:
literatura podróżnicza
Tytuł oryginału:
Voyage d’une Parisienne à Lhassa
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Akademickie Dialog
Data wydania:
2013-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2013-01-01
Liczba stron:
374
Czas czytania
6 godz. 14 min.
Język:
polski
ISBN:
9788363778262
Tłumacz:
Iwona Badowska
Tagi:
Tybet Lhasa Orient podróż wyprawa literatura podróżnicza reportaż tybetologia
Średnia ocen

                8,1 8,1 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
8,1 / 10
17 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
1203
957

Na półkach: , , ,

Rok 1924, Tybet. Francuska podróżniczka Alexandra David-Neel wyruszyła nieznanymi dla Europejczyków drogami do Lhasy, stolicy Tybetu. Samo miasto, nieznane wówczas zachodnim podróżnikom, nie jest jakoś szczególnie eksponowane w książce. Jest to cel i marzenie autorki, aczkolwiek gros książki zajmuje sama podróż, więc jeśli ktoś liczy na retro reportaż z miasta, to pewnie będzie trochę rozczarowany. Ciekawostką jest natomiast fakt, że autorka dotarła do Lhasy w trakcie obchodów Nowego Roku, sporo więc miejsca poświęciła obchodom i tradycjom Tybetańczyków. Oprócz tego, Neel skupiła się na życiu miejskiej biedoty(wszak sama podróżowała jako żebraczka) oraz na życiu religijnym Tybetańczyków.
Książka ta z pewnością spodoba się miłośnikom literatury górskiej. Większa część treści koncentruje się na samej podróży po górach i wyżynach Tybetu. Jest w tym wszystkim sporo naturalności, głodu i hartu ducha. Dzikie zwierzęta, spanie pod gołym niebem, kontuzje-wszystko jest tutaj opisane bardzo dokładnie, ale często z humorem i dystansem. Towarzyszem podróży Francuski, był Jongden, tybetański mnich. Nie powinno więc dziwić, że książka pełna jest filozofii, religii czy nawet swego rodzaju mistycyzmu. Jeśli ktoś interesuje się, wierzeniami Tybetańczyków, to akurat w tym kontekście nie będzie zawiedziony, bo są te elementy mocno akcentowane przez samą książkę. Zresztą widać po autorce, że były to tematy, które ją inspirowały i fascynowały, więc starała się nimi dzielić z czytelnikiem.

Rok 1924, Tybet. Francuska podróżniczka Alexandra David-Neel wyruszyła nieznanymi dla Europejczyków drogami do Lhasy, stolicy Tybetu. Samo miasto, nieznane wówczas zachodnim podróżnikom, nie jest jakoś szczególnie eksponowane w książce. Jest to cel i marzenie autorki, aczkolwiek gros książki zajmuje sama podróż, więc jeśli ktoś liczy na retro reportaż z miasta, to pewnie...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    81
  • Przeczytane
    18
  • Posiadam
    5
  • Tybet
    4
  • 2021
    2
  • Azja
    2
  • Literatura podróżnicza
    2
  • Chcę w prezencie
    2
  • 2024
    2
  • Odkrycia geograficzne
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Podróż do Lhasy


Podobne książki

Przeczytaj także