rozwiń zwiń

Pod znakiem rodła

Okładka książki Pod znakiem rodła
Stanisław Rzeszowski Wydawnictwo: , Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych Seria: Biblioteczka Historyczna historia
90 str. 1 godz. 30 min.
Kategoria:
historia
Seria:
Biblioteczka Historyczna
Wydawnictwo:
, Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych
Data wydania:
1970-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1970-01-01
Liczba stron:
90
Czas czytania
1 godz. 30 min.
Język:
polski
Średnia ocen

                4,7 4,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
4,7 / 10
3 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
1241
124

Na półkach: , ,

Niedaleko mojej ulicy znajduje się Plac Rodła. Kiedyś robiono tam sondę uliczną. Okazało się, że niewielu przechodniów wie, co to jest "rodło". Spoglądając na tytuł i okładkę tej książki myślałam, że znajdę tu sporo informacji o tym symbolu. Tymczasem w sprawie samego znaku "Rodła" pojawia się jedynie wzmianka, że prezentuje stylizowaną linię biegu Wisły z zaznaczonym Krakowem i stanowi godło Związku Polaków w Niemczech wprowadzone w wyniku zakazu używania Orła Białego. Nic więcej! Treść skupia się natomiast na historii nauczania dzieci polskich w Szczecinie w latach 30-tych XX wieku czyli w okresie nazizmu i dojścia Hitlera do władzy. Opisane są tu pokrótce postaci wspaniałych pedagogów takich jak: Stefania Lechowska, Maksymilian Golisz, Aleksander Omieczyński. Pojawia się wiele nazwisk krzewicieli polskości w przedwojennym Szczecinie, są daty, miejsca, archiwalne zdjęcia i opisy zebrań Polskiego Towarzystwa Szkolnego. Bez wątpienia informacje te stanowią cenne dane historyczne i dlatego wystawiam tej książce trzy gwiazdki. Ostrzegam jednak, że całość napisana jest w propagandowym socrealistycznym stylu. Czytając odnosiłam wrażenie, że mam do czynienia z raportem albo protokołem. Jak na rodowitą szczeciniankę z wykształceniem pedagogicznym przystało zainteresowały mnie dzieje budowania polskiej oświaty w niemieckim Szczecinie. Zdecydowałam jednak, że poszukam sobie bardziej strawnych publikacji poświęconych tej tematyce.

Niedaleko mojej ulicy znajduje się Plac Rodła. Kiedyś robiono tam sondę uliczną. Okazało się, że niewielu przechodniów wie, co to jest "rodło". Spoglądając na tytuł i okładkę tej książki myślałam, że znajdę tu sporo informacji o tym symbolu. Tymczasem w sprawie samego znaku "Rodła" pojawia się jedynie wzmianka, że prezentuje stylizowaną linię biegu Wisły z zaznaczonym...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    3
  • Chcę przeczytać
    1
  • Bookcrossing
    1
  • Szczecin w literaturze
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Pod znakiem rodła


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne