Kurpie: Bory Ostrołęckie

Okładka książki Kurpie: Bory Ostrołęckie
Zofia Niedziałkowska Wydawnictwo: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza historia
Kategoria:
historia
Wydawnictwo:
Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza
Data wydania:
1988-02-11
Data 1. wyd. pol.:
1988-02-11
Język:
polski
Średnia ocen

                8,0 8,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Warszawa XVIII wieku: Zeszyt 3 Elżbieta Aleksandrowska, Janina Biernacka-Gruszecka, Artur Eisenbach, Jadwiga Kaczmarzyk-Byszewska, Marek Kwiatkowski, Zofia Niedziałkowska, Maria Niedziałkowska-Korzon, Karyna Wierzbicka-Michalska
Ocena 0,0
Warszawa XVIII... Elżbieta Aleksandro...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
8,0 / 10
3 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
17
13

Na półkach: ,

Klasyka historiografii traktującej o Kurpiach. Niby nie jakaś potężna, obleczona przypisami naukowa "cegła", ale do dziś imponuje i jest chyba ciągle jedynym tej klasy autorskim opracowaniem dziejów Kurpiowszczyzny od początków osadnictwa po II wojnę światową.

Pisana w czasach, gdy dzieje Kurpiów pod lupą dopiero poznawano, a prac historycznych regionalistów było jak na lekarstwo. Niby o Kurpiach pisano wiele, ale historycy rzadko się brali za ten region. Dziś to się zmieniło, wiemy po prostu więcej dzięki kilkunastu autorom, którzy opisali poszczególne dziedziny życia Puszczaków.

Autorskiej monografii nie ma jednak do dziś, dominują prace zbiorowe i na tym tle "Kurpie. Bory Ostrołęckie" Zofii Niedziałkowskiej pozostają ciągle wartościową pozycją, od której najlepiej rozpocząć historyczne poznawanie Kurpiów.

Klasyka historiografii traktującej o Kurpiach. Niby nie jakaś potężna, obleczona przypisami naukowa "cegła", ale do dziś imponuje i jest chyba ciągle jedynym tej klasy autorskim opracowaniem dziejów Kurpiowszczyzny od początków osadnictwa po II wojnę światową.

Pisana w czasach, gdy dzieje Kurpiów pod lupą dopiero poznawano, a prac historycznych regionalistów było jak na...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    4
  • Przeczytane
    3
  • Ulubione
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Kurpie: Bory Ostrołęckie


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne