Krótka historia Grupy Ładnie

Okładka książki Krótka historia Grupy Ładnie
Magdalena DrągowskaDominik Kuryłek Wydawnictwo: Wydawnictwo Ha!art sztuka
416 str. 6 godz. 56 min.
Kategoria:
sztuka
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Ha!art
Data wydania:
2008-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2008-01-01
Liczba stron:
416
Czas czytania
6 godz. 56 min.
Język:
polski
ISBN:
978-83-61407-60-7
Tagi:
sztuka malarstwo sztuka współczesna polska sztuka współczesna
Średnia ocen

                6,1 6,1 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Display. Strategie wystawiania Maria Hussakowska-Szyszko, Ewa Małgorzata Tatar
Ocena 7,3
Display. Strat... Maria Hussakowska-S...
Okładka książki Tekstylia bis. Słownik młodej polskiej kultury Marta Abrosiewicz, Agata Antonowicz, Anna Berestecka, Anna Całczyńska, Tomasz Charnas, Marcin Chruściel, Daniel Cichy, Marta Cuber, Joanna Derkaczew, Marta Eloy Cichocka, Mariusz Frukacz, Anna Herbut, Ewa Hevelke, Szymon Holcman, Aleksandra Jach, Szymon Jadczak, Anna Kałuża, Tomasz Kireńczuk, Piotr Kletowski, Justyna Konieczna, Paweł Kraus, Karolina Krawczyk, Dominik Kuryłek, Monika Kwaśniewska, Matylda Małecka, Piotr Marecki, Aleksandra Matyjasz, Łukasz Orbitowski, Kamila Paprocka, Roman Pawłowski, Paweł Płoski, Agnieszka Rataj, Joanna Rożen-Wojciechowska, Paulina Skorupska, Agnieszka Sowińska, Igor Stokfiszewski, Wojtek Świdziński, Andrzej Świech, Magdalena Szpak, Paweł Sztarbowski, Iza Szymańska, Michał Tabaczyński, Ewa Małgorzata Tatar, Jarosław Urbaniuk, Mariusz Wiatrak, Małgorzata Wilczewska, Joanna Wojdas, Ewa Wójtowicz, Joanna Zielińska, Katarzyna Zielińska
Ocena 6,3
Tekstylia bis.... Marta Abrosiewicz, ...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,1 / 10
10 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
544
53

Na półkach: ,

,,Grupa Ładnie jako pewna całość korzystała z języka mediów, mistyfikując swoje działania. To był element zgrywy. Jednak zainteresowanie nim - jak nam się wydaje - nie wynikało jednoznacznie ani z fascynacji językiem, ani z potrzeby jego krytyki. Język ten był w pewnym sensie naturalnym językiem, ani z potrzeby jego krytyki. Język ten był pewnym sensie naturalnym językiem artystów dorastających w zmediatyzowanej rzeczywistości. Nie powinno zatem dziwić, że poszczególni jej członkowie, przedstawiając to, co prywatne, stosowali wypracowane przez media motywy i sięgajali po język młodzieży lat dziewięćdziesiątych. W tym celu często wydobywali z niego ukryte romantyczne wątki albo pozornie błahe, dramatycznie nacechowane elementy, aby bez zażenowania, z przymróżeniem oka mówić o swoich własnych problemach i uczuciach. Stosowali uproszczoną formę wypowiedzi, odnosząc się przy tym do rzeczy bynajmniej nie trywialnych, chociaż zwykłych, codziennych. Przy czym tak się złożyło, że język ten, czy może raczej formy jego reprezentacji, doskonale rozładował napompowaną atmosferę nie tylko krakowskiej sceny artystycznej, ale również umożliwił stworzenie wokół sztuki swobodnej atmosfery imprezy, podczas której łatwo nawiązać kontakt z rówieśnikami. Niechętni malarstwu matafizyczno-egzystencjalnemu tudzież sztuce performance albo nowych mediów - tendencjom, które wtedy dominowały w Krakowie - generowali swoimi działaniami specyficzne środowisko młodych, ukształtowanych przez i funkcjonujących w tym samym, co oni języku."
Dominik Kuryłek i Ewa Małgorzata Tatar

,,Grupa Ładnie jako pewna całość korzystała z języka mediów, mistyfikując swoje działania. To był element zgrywy. Jednak zainteresowanie nim - jak nam się wydaje - nie wynikało jednoznacznie ani z fascynacji językiem, ani z potrzeby jego krytyki. Język ten był w pewnym sensie naturalnym językiem, ani z potrzeby jego krytyki. Język ten był pewnym sensie naturalnym językiem...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    15
  • Chcę przeczytać
    14
  • Posiadam
    6
  • 2018
    1
  • Kupione - nie przeczytane
    1
  • Historia sztuki
    1
  • Szablowa biblioteczka
    1
  • Sztuka / Kultura
    1
  • Sztuka, muzealnictwo
    1
  • Ulubione
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Krótka historia Grupy Ładnie


Podobne książki

Przeczytaj także