Advertisement
rozwiń zwiń

Czyje jest nasze życie?

Okładka książki Czyje jest nasze życie?
Bartłomiej DobroczyńskiOlga Drenda Wydawnictwo: Znak Seria: Seria miesięcznika "ZNAK" filozofia, etyka
302 str. 5 godz. 2 min.
Kategoria:
filozofia, etyka
Seria:
Seria miesięcznika "ZNAK"
Wydawnictwo:
Znak
Data wydania:
2017-04-25
Data 1. wyd. pol.:
2017-04-25
Liczba stron:
302
Czas czytania
5 godz. 2 min.
Język:
polski
ISBN:
9788324043927
Tagi:
Antropologia społeczna Determinizm i indeterminizm Odpowiedzialność moralna Świadomość społeczna Wolność woli Życie
Średnia ocen

                6,9 6,9 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Tańcząc. Rozmowy o kryzysie i przemianie Bartłomiej Dobroczyński, Agnieszka Jucewicz
Ocena 8,1
Tańcząc. Rozmo... Bartłomiej Dobroczy...
Okładka książki Znak nr 817 (6 / 2023) Justyna Bargielska, Maciej Bobula, Wojciech Bonowicz, Iwona Boruszkowska, Barbara Brzezicka, Diana Dąbrowska, Bartłomiej Dobroczyński, Olga Gitkiewicz, Maria Karpińska, Karol Kleczka, Dominika Kozłowska, Anna Mateja, Kuba Mikurda, Łukasz Najder, Piotr Oczko, Janusz Poniewierski, Paweł Śpiewak, Władysław Stróżewski, Karolina Sulej, Ola Szmida, Redakcja Miesięcznika ZNAK, Aleksandra Zielińska, Sławomir Jacek Żurek, bell hooks
Ocena 6,3
Znak nr 817 (6... Justyna Bargielska,...
Okładka książki Historia polskiej myśli psychologicznej Bartłomiej Dobroczyński, Teresa Rzepa
Ocena 6,5
Historia polsk... Bartłomiej Dobroczy...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,9 / 10
107 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
1492
588

Na półkach: , ,

Rewelacyjne rozmowy dwóch niezwykle mądrych ludzi, fantastycznie uzupełniających się w poglądach. Autorzy rozkładają na części pierwsze polskie bolączki, wady a do tego fundują masę pięknych myśli - tylko i wyłącznie dla samej sztuki myślenia - nie znajdziemy tu gotowych rozwiązań, bo przecież oczywistym jest, że (prawie) wszyscy zastanawiamy się nad sobą, nad otaczającym nas światem, staramy się pogłębiać naszą samoświadomość - i po to jest ta książka, żeby zwrócić uwagę na coś jeszcze, co nie zawsze sobie uświadamiamy, co nie zawsze zauważamy, albo czego nie umiemy nazwać.

Nie mogę się powstrzymać i w obliczu narastającej w dyskusjach (nawet na LC) wulgarności i przeświadczeniu o własnej wyższości, przytoczę kilka myśli, które powinny głęboko wedrzeć się w każdego z nas:

“Wspólnym mianownikiem osób oceniających innych jest przekonanie, że samemu zrobiłoby się wszystko lepiej, ale też nieznośne i całkowicie pozbawione podstaw poczucie moralnej wyższości. W stylu: nie tylko umiem i wiem więcej, lecz jestem również lepszym człowiekiem”.

i jeszcze:

“Chroniczna zawiść jest wyczerpująca - zamiast zająć się aktywnością seksualną albo tworzeniem poematów, tracisz mnóstwo czasu na tropienie przejawów cudzej nieudolności, rzeczywistej bądź urojonej, i następnie triumfalnie je demaskujesz”.

i na koniec:

“Kartezjusz dość przewrotnie zauważył, że nic nie zostało równie sprawiedliwie rozdzielone pomiędzy ludźmi jak rozum, bowiem każdy z nas uważa, że ma go wystarczająco dużo”.

Rewelacyjne rozmowy dwóch niezwykle mądrych ludzi, fantastycznie uzupełniających się w poglądach. Autorzy rozkładają na części pierwsze polskie bolączki, wady a do tego fundują masę pięknych myśli - tylko i wyłącznie dla samej sztuki myślenia - nie znajdziemy tu gotowych rozwiązań, bo przecież oczywistym jest, że (prawie) wszyscy zastanawiamy się nad sobą, nad otaczającym...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    248
  • Przeczytane
    138
  • Posiadam
    46
  • 2018
    13
  • Teraz czytam
    10
  • Psychologia
    4
  • 2017
    3
  • 2019
    3
  • Ulubione
    2
  • Chcę w prezencie
    2

Cytaty

Więcej
Bartłomiej Dobroczyński Czyje jest nasze życie? Zobacz więcej
Bartłomiej Dobroczyński Czyje jest nasze życie? Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także