Żona Beduina

Marguerite van Geldermalsen Wydawnictwo: Imprint Seria: Historie Prawdziwe biografia, autobiografia, pamiętnik
Married to a Bedouin
biografia, autobiografia, pamiętnik
Teresa Tomczyńska
Historie Prawdziwe
beduini pustynia historie prawdziwe małżeństwo

Ciekawa historia , ale opisana chaotycznie. Brakowało mi momentami szerszych opisów, bardziej barwnych żeby poczuć klimat. Ale warto przeczytać

Książka opowiada historię młodej kobiety, pochodzącej z Nowej Zelandii, która zdecydowała się na wyjście za mąż za Beduina i zamieszkanie w Petrze. Ta opowieść była dla mnie doskonałym dopełnieniem podróży do Petry, która zrobiła na mnie bardzo duże wrażenie. Bardzo cenię autorkę za to z jaką sympatią i wyrozumiałością opowiadała o sposobie życia Beduinów. Ani razu nie...

Interesująca historia, sporo można się z niej dowiedzieć o życiu Beduinów (choć - jak sama autorka przyznaje - co bardziej niepolukrowane historie zostały opuszczone), gdyby tylko była dobrze napisana. Ale nie jest. Nuda. Dłużyzny. Chyba zabrakło życzliwego redaktora, który by poradził skrócić, przeredagować, nadać trochę tempa, itp.

Ciekawa historia ale opisana trochę chaotycznie. Mam wrażenie, że autorce zabrakło pomysłu i umiejętności na to by wszystko uporządkować i ukierunkować na literaturę faktu z prawdziwego zdarzenia. Potencjał jest, ale czegoś zabrakło.

8/10 - historia opowiadająca o życiu w świecie beduinów i ich kulturze. Historia pełna pięknej miłości, przyjaźni, bliskości, wartości.. Przeciwieństwo większości książek, które opisują w złym świetle związek chrześcijanki z muzumaninem.
Ciekawa i wciagajaca. Bardzo dobrze się czyta. Polecam.

Młoda Nowozelandka podróżująca po świecie, po krótkim namyśle wychodzi za mąż za Beduina, sprzedawcę pamiątek w Petrze (Jordania). Było to w roku 1978.
Owszem, ten Beduin i jego otoczenie nie są koczownikami, ale żyją (przez prawie cały czas opisany w książce) w jaskiniach. Elektryczności i bieżącej wody nie ma, ale magnetofony na baterie, lampy na gaz (oprócz kaganków) są,...

Przyznam szczerze, że zaskoczyła mnie ta książka. Po przeczytaniu kilku pierwszych rozdziałów sądziłam, że będzie to kolejna opowieść o nawiedzonej, trzpiotowatej nastolatce, która pod wpływem impulsu wyszła za mąż za Beduina. Bo to takie romantyczne. Sądziłam, że gdy już trochę pomieszka w jaskini, to przejrzy na oczy i czym prędzej zwieje, gdzie pieprz rośnie. Jakież było...

Świetne dopełnienie mojej podroży z lutego tego roku do Petry. Co więcej autorka w każdą środę sprzedaje w dolinie swoje książki. Ma stoisko i cieszy się szacunkiem wszystkich Beduinów.

Długo szukałam tej książki . Życie pośród Beduinów , wiedziałam że nie może być łatwe . Zastanawiałam się , jak poradziła sobie główna bohaterka i dostałam odpowiedź .
Młoda Holenderka , mieszkająca w Nowej Zelandii, w czasie zwiedzania Jordani z przyjaciółką , poznaje Jordańczyka Muhammada.
Zakochują się w sobie , biorą ślub i.... po prostu żyją i mieszkają w legendarnej...

Młoda Holenderka z Nowej Zelandii podczas pobytu w Petrze zakochuje się w sprzedawcy pamiątek, pochodzącego z beduińskiej rodziny. Mimo młodego wieku, różnic kulturowych oraz niepewna reakcji jego bliskich, kobieta decyduje się za niego wyjśc. Opowiada historię pierwszych 8 lat, podczas których poznaje zwyczaje i obyczaje ludu swojego męża, przyzwyczaja się do życia w...

Dyskusje

• Chcę w prezencie