Żywot doktora Samuela Johnsona

1962-01-01
Tadeusz Jan Dehnel
pisarz ambicja

więcej Więcej

Współzałożyciel słynnego Klubu, do którego po latach nie przyjęto Churchilla. Jeden z największych ludzi epoki. Posiadacz wyjątkowo błyskotliwego umysłu, czemu dawał dowód w licznych popisach krasomówczych. Taki właśnie portret Samuela Johnsona usiłuje skreślić jego uczeń James Boswell. Na poparcie tych tez przywołuje jednak zdarzenia z życia Doktora i jego wypowiedzi,...

• Przeczytane 1998
  • Chcę w prezencie