Miłość, wolność, samotność. Nowe spojrzenie na związki między ludźmi

Okładka książki Miłość, wolność, samotność. Nowe spojrzenie na związki między ludźmi Osho
Osho Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co Seria: Biblioteka Osho filozofia, etyka
filozofia, etyka
Biblioteka Osho
Love, Freedom, Aloneness
Jacek Santorski & Co
2007-01-01
2007-01-01
Bogusława Koziorowska-Jurkevich
OSHO miłość wolność samotność mistrz duchowy

Książka faktycznie pozwoliła mi spojrzeć na relacje międzyludzkie z odmiennej -od mojej codziennej -perspektywy.
Całkiem dobra pozycja.

Całkiem dobra pozycja.

Myśle że każdy powinien ją przeczytać. Osho jest bardzo ostry w słowach ale jednocześnie boleśnie prawdziwy.

Najbardziej wartościowa jest część o miłości.

Część o wolności trąci hipisami i może urazić uczucia niektórych osób.

Najbardziej wartościowa jest część o miłości.

Część o wolności trąci hipisami i może urazić uczucia niektórych osób.

Ciekawa pozycja. W moim przypadku, upewnia mnie w moich przekonaniach. Myślę że nie jest to książka dla wszystkich. Trzeba być w odpowiednim miejscu żeby ją zrozumieć. Ja po przeczytaniu tej lektury, szukam kolejnej książki OSHO.

Osho świetnie balansuje pomiędzy filozofią wschodnią a zachodnią, pokazując jak tematy miłości, wolności i samotności są uniwersalne na całym świecie.

Książka zmusza do refleksji, jak na tak poważne tematy to książkę czyta się lekko, jest napisana łatwym językiem.

Książka redefiniuje pojęcie miłości. Wszechstronne dzieło, autor płynnie posługuje się różnymi przypowiastkami. Wbrew opinii innych osób w moim odczuciu nikomu niczego nie zarzuca. Polecam!

Na pewno była to dla mnie ciekawa lektura, intrygująca. Momentami nie zgadzałam się totalnie z teoriami autora, natomiast lektura ta pozwoliła mi nieco inaczej spojrzeć na niektóre aspekty relacji damsko-męskich.

Super książka, czułam się jakbym ją sama pisała🙃ale nie umiałabym tak ubrać w słowa

Dużo mądrego, sporo też głupiego, nieaktualnego, wyolbrzymionego, uproszczonego. Ale jak najbardziej można wynieść z tej książki różne wartościowe rzeczy. Sposób narracji może być dla niektórych irytujący. I naprawdę wiele z tego, co tam napisane, to takie głupoty że trzymajcie mnie... W dodatku w różnych kwestiach autor sam sobie zaprzecza. A jednocześnie są fragmenty bardzo potrzebne. Taka nierówna książka. Można przeczytać, może się przydać, może komuś otworzyć oczy, zmienić podejście.

Podobało mi się w tej książce to jak dużo mówi o budowaniu relacji z samym sobą, jak mało zwracamy na to uwagę w życiu. Że to jest ważne, tak samo jak okazywanie uczuć innym.
Bo jeśli nie pokochamy siebie, nie będziemy wstanie kochać innych ani przyjmować ich miłości, którą nam oferują.
Warte uwagi są też treści o byciu samolubnym, że to nie tylko samo zło jak zawsze nam było wpajane, a raczej jako self care.

• Psychologia
  • Rozwój osobisty
  • Duchowość

Osho Miłość, wolność, samotność. Nowe spojrzenie na związki między ludźmi Zobacz więcej