Nadciąga burza

Robin Bridges Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Katerina (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
The Gathering Storm
The Gathering Storm
Katerina (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Karolina Majcher

,,Nadciąga burza" to całkiem zgrabne połączenie opowieści new adult, baśni fantasy oraz powieści historycznej. Na tle historycznej dziewiętnastowiecznej Rosji a przede wszystkim carskiego dworu autorka umieściła opowieść o młodziutkiej Katerinie, która dorasta obarczona straszliwym darem - jest nekromantką i może przywoływać do życia zmarłych. Dziewczyna wpada w sieć intryg...

Poniższa opinia ukazała się również na moim blogu Świat według Lilii:

Zapomnij o czajnikach elektrycznych i wyobraź sobie bogato zdobiony samowar, który podgrzeje wodę na herbatę.

W przerwach między spirytystycznymi seansami, rozmyślaj o jajkach Faberge, które wzbudzą...

Moim zdaniem - nic specjalnego, ale da się przebrnąć przez tę książkę. Czyta się nawet nieźle i tylko czasem natrafia się na irytujące szczegóły. Pomysł spodoba się miłośnikom dawnych klimatów.

Przeciętna młodzieżówka z bardzo ładną okładką. Podoba mi się, że akcja dzieje się w Rosji, ale generalnie nic tej książki nie wyróżnia. Może jestem już za stara. Generalnie wynudziłam się. Kontynuację chyba sobie daruję

Następna książka, która nabrała mnie swoją "orginalnością" Rosyjskie klimaty to tylko kilka nazwisk i nazw miejscowości. To kolejna książka przeczytana i bardzo szybko zapomniana.

Czytając tą książke przenosimy się do XIXw. Rosji za panowania dynasti Romanowów. Oczywiście nie jest to typowa nudna książka historyczna tylko naprawde ciekawa powieść z dodatkiem magii, przygód i miłości.

Polecam wszystkim tym co lubią taki rodzaj książek jest naprawde warta przeczytania ;)

Książka, która bardzo mocno mnie zaciekawiła. Tym bardziej, że jej akcja dzieje się w Rosji w czasach Romanowów.
Autorka miała bardzo dobry pomysł, ciekawie poprowadziła akcję, wątki łączyły się gładko i czytało się bardzo dobrze.
Ale...
No właśnie, jest jedno "ale" i jest nim główna bohaterka.
Osoba irytująca, denerwująca i zachowująca się kompletnie irracjonalnie w...

Nie wiem, czy kojarzycie ,,Jeśli lubisz to spróbuj!" na bookgeek.pl. Dzięki tej zabawie można znaleźć podobną książkę do tej, która nam się spodobała. Kiedy w trzeciej odsłonie napisali, że jeśli zachwycił Cię ,,Mroczny sekret" to musisz sięgnąć po ,,Naciąga burza" od razu zaczęłam rozglądać się za tą pozycją.

Życie księżniczki Kateriny składa się głównie z balów i...

Oj naiwna ta Katarzyna :)
Bardzo lubie takie powieści , od zawsze mam słabość do sił nadprzyrodzonych a jak dodam do tego jeszcze bale, królowe, cara, mroczny i jasny dwór to już napewno nikt mnie nie odciągnie od książki.
Strasznie ubolewam że nie wydano 2 części bo czuję, że napewno byłaby lepsza. Lubię widzieć jak bohaterki nabierają charakteru i jak rozwijaja swoje...

Dyskusje

• 2013