Nędza historycyzmu

Karl Popper Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
The Poverty of Historicism
83-011-302-29
Stefan Amsterdamski
Wydawnictwo Naukowe PWN
historyzm
The Poverty of Historicism
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
83-011-302-29
Stefan Amsterdamski
historyzm

Karl R. Popper stara się udowodnić, że historycyzm jest metodą martwą, nie przynoszącą żadnych wniosków. W swoich wcześniejszych pracach wskazuje, że ze względów ściśle logicznych przyszły bieg dziejów jest nieprzewidywalny.
Autor dostrzegł zależność biegu historii od dziejów myśli ludzkiej, który z oczywistych względów pozostaje nieprzewidywalny. Z tego wynika, że naukowa...

Kiedyś ,za komuny lektura obowiązkowa.Dzisiaj, jak słucham mistycznych wynurzeń (wynaturzeń) rządzących, wydaje się, że jest jeszcze bardziej aktualna.

opinia się pojawi, jak tylko przeczytam...
książkę już posiadam...

• Czysta filozofia
  • Do zdobycia
  • Historie osobliwe
  • 2013
  • Chcę kupić
  • Filozofia, kształcenie/edukacja, kultura, sztuka

Dodaj cytat z książki Nędza historycyzmu