Papież z Polski. Nasz święty

2011-04-18
2011-04-18
978-83-240-1589-4
Jan Paweł II biografia Kościół chrześcijaństwo

Jan Paweł II był i jest wielką postacią. Ostatnio, z uwagi na beatyfikację, wydawanych jest coraz więcej książek opisujących życie i posługę tego niezwykłego człowieka. Bardzo cenię sobie literaturę duchową, dlatego nie mogłam oprzeć się pokusie i sięgnęłam po pozycję, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak. „Papież z Polski. Nasz Święty” autorstwa Pawła Zuchniewicza to opasły tom, który jednak mimo prawie siedmiuset stron, czyta się rewelacyjnie niczym biograficzną powieść, czasami z uśmiechem na twarzy, czasami z łzą w oku. Zdecydowanie piękna i godna polecenia książka.

Dzięki tej pozycji będziemy świadkami wyboru Karola Wojtyły na Papieża i wszelkich wydarzeń jakie później miały miejsce. Od młodości, przez liczne wyjazdy, głoszone nauki aż po ciężką chorobę, będziemy mogli z bliska obserwować sylwetkę Jana Pawła II, którą przedstawiono z wielkim szacunkiem i poważaniem, jakie się tak wybitnej osobie należą. Przyjrzymy się blaskom i cieniom życia papieskiego i zobaczymy "od kuchni" jak naprawdę wygląda taka posługa. Nie zabraknie też codzienności, zmagania się z własnymi słabościami czy zabawnych sytuacji. Naznaczona ciężką pracą i wyrzeczeniami posługa zasługuje na najwyższe uznanie i naśladownictwo, co w tej książce zostało pięknie podkreślone.

Liczne teksty z encyklik i listów Jana Pawła II zostały tu wplecione w całość i przypominają o tym, co głosił, wyznawał i do czego nas zachęcał Papież. Autor użył niezwykle żywego, barwnego języka, przez co książkę czyta się bardzo płynnie, jednym tchem, pomimo tak dużej objętości.

„Papież z Polski. Nasz Święty” to niezwykła pozycja, którą każdy bez wyjątku powinien przeczytać. Jest to niesamowita podróż po wszystkich mniej lub bardziej ważnych momentach z życia Papieża, kreśląca portret człowieka, który poświęcił życie dla ludzi, służąc Bogu najlepiej jak potrafił. Ta biograficzna księga jest hołdem dla skromnego, acz wielkiego sercem człowieka, która wzrusza, wzbudza liczne przemyślenia, uczy pokory i poddania się woli Pana. Serdecznie polecam!!

Moja ocena: 5,5/6

• Na półce czekają...
  • Jan Paweł II (1920-2005)
  • Jan Paweł II
  • W mojej osobistej biblioteczce:)

Dodaj cytat z książki Papież z Polski. Nasz święty

Video