Jak zwierzęta

Okładka książki Jak zwierzęta Wolf Haas
Okładka książki Jak zwierzęta
Wolf Haas Wydawnictwo: G+J Cykl: Simon Brenner (tom 5) kryminał, sensacja, thriller
Simon Brenner (tom 5)
Wie die Tiere
G+J
2011-02-25
2011-02-25
Barbara Tarnas
zwierzęta detektyw przyjaciel morderca

Dawno nie czytałam tak słabo napisanej książki. Temat wydawal się ciekawy, natomiast wykonanie bardzo złe. Nie polecam.

Po ocenach widzę że ta książka nie zdobyła zbyt wiele dobrych opinii na portalu LC. Zastanawiam się czym to może być spowodowane. Ja przesłuchałem w formie audibooka w języku niemieckim gdzie lektorem był sam autor. Fakt iż właśnie autor był lektorem był dla mnie dodatkowym atutem. Świetnie czyta, angażuje się emocjonalnie w czytanie. Mnie osobiście książka się bardzo podobała. Przesłuchałem jej błyskawicznie. Zresztą jest krótka ale ponieważ że wciąga, aż trudno było oderwać się od słuchania. Dodam jeszcze że autor mówi silnym, specyficznym wiedeńskim dialektem. Jak dla mojego ucha, przyjemnym w odbiorze.
Język książki jest specyficzny. Sporo jest w książce gry słów, nazwiska postaci są tak dobrane przez autora aby idealnie pasować do charakteru, pełno jest gwary, slangu. Tłumacz nie miał łatwego zadania tłumacząc książkę na język polski. Myśle że właśnie ze względu na język i dość mocny wiedeński, wielkomiejski charakter książki trudno może buc komuś mniej obeznanemu z tym klimatem czytelnikowi delektować się tą książką.
To jest już bodajże piąta opowieść z kolei o detektywie Brennerze. Tym razem poszukuje on właściciela psa który na smierć zagryzł człowieka oraz wandala który w parku pozostawia psie ciasteczka naszpikowane szpilkami. Śledztwo nie jest łatwe ani bezpieczne. Ale nasz bohater Brenner nie poddaje się łatwo i drąży sprawę do końca.
Cieszę się że audiobook trafił w moje ręce. Mnie się spodobał. Myśle ze jeśli nadarzy sie taka okazja to na pewno znów wrócę to książek Wolfa Haasa.

Książka dość zabawna ale mi się nie bardzo podobała. Denerwowały mnie w niej osobiste wtrącenia narratora! Nie mój styl.

Bardzo specyficznie napisana, wstawki autora, który jakby obserwuje bohaterów- co mi przeszkadzało. Nie przepadam za takim typem narracji. Historia jako kryminał nawet niezła, mamy i zagadki i detektywa.

Narracja tej powieści to koszmar... fabuła też nieciekawa, nie polecam.

Narracja tej powieści to koszmar... fabuła też nieciekawa, nie polecam.

Beznadziejna.. nie wiem czy kiedykolwiek czytałam gorszą..

Beznadziejna.. nie wiem czy kiedykolwiek czytałam gorszą..

Jestem fanką tej serii, głównie ze względu na rodzaj narracji. W tej części zdecydowanie moją faworytą była Magdalena - postać zdecydowanie charyzmatyczna.

Niezwykle polecam wszystkim! Doskonała seria :)

Niezwykle polecam wszystkim! Doskonała seria :)

• Zwierzęta
  • Wymienię
  • 3 NOVEL do czyt
  • Kryminał współczesny - Niemcy, Europa Środkowa i Wschodnia
  • Zwierzopowieści 2

Dodaj cytat z książki Jak zwierzęta