Zmowa milczenia

Dunkle Schweigen
kryminał, sensacja, thriller
Cezary Murawski
II wojna światowa

Nic specjalnego, mało tu kryminału, niestety. Mi książka nie przypadła do gustu.

"Zmowa milczenia" to wciągająca powieść i nieco nietypowy kryminał.

Początkowo wydaje się, że sprawa zlecona prywatnemu detektywowi, mimo iż kryje w sobie tajemnicę, będzie tylko jedną z wielu zagadek, jakie bohater musi rozwikłać w ramach swoich zawodowych obowiązków.
Z czasem okazuje się jednak, że klucz do tajemnicy tkwi w przeszłości, sięgając do wojennych czasów, o...

Kolejna książka anonsowana jako kryminał, która naprawdę nim nie jest. To raczej powieść obyczajowa z wątkiem historycznym, tajemnicą. Ponadto książka jest zaangażowana (ale nie moralizatorska). Nie trudno jednak wywnioskować, że autorowi nie podobają się zwiększające się w ciągu ostatnich 25 lat w Niemczech nierówności społeczne. Nad wyraz sugestywny jest opis przyjęcia u...

Nie ciągnęło mnie nigdy do niemieckiej literatury ( tak jak i do filmu ), ale muszę uczciwie przyznać, że "Zmowę milczenia" czyta się dobrze i szybko - ciekawa intryga z drugą wojną światową w tle widzianą oczyma Niemców, a więc z perspektywy rzadko ukazywanej w literaturze.
Całkiem przyzwoita książka. Polecam.

Dobrze skrojona powieść, która przenosi nas na drugą stronę narodowej traumy jaką była II WŚ. Dzięki Schorlauowi dowiadujemy się jak małomiasteczkowa niemiecka społeczność radzi (a raczej nie radzi) sobie ze swoimi koszmarnymi czynami z czasów ostatniej wojny. Wszystko okraszone oryginalną intrygą i bluesem.

Polecam

Według mnie książka wyśmienita.

Pierwsze spotkanie z tym autorem, nawet niczego sobie książka .

• 2012
  • E-book niekomerc. PDF, rtf, doc. txt
  • Kryminał
  • Sensacja/kryminał/thriller
  • Kryminały / Sensacja
  • Z wojną w tle
  • 2010-2019
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Zmowa milczenia