Felix, Net i Nika oraz Pułapka Nieśmiertelności

Okładka książki Felix, Net i Nika oraz Pułapka Nieśmiertelności Rafał Kosik
Okładka książki Felix, Net i Nika oraz Pułapka Nieśmiertelności
Rafał Kosik Wydawnictwo: Powergraph Cykl: Felix Net i Nika (tom 4) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Felix Net i Nika (tom 4)
Powergraph
2007-01-01
2007-01-01
przygoda

Okładka książki Boże nawiedzenie Justyna Hankus, Rafał Kosik, Radek Rak, Wit Szostak
Boże nawiedzenie Justyna Hankus, Raf...
Okładka książki Ku gwiazdom. Antologia Polskiej Fantastyki Naukowej 2023 Tomek Bilski, Michał Cetnarowski, Andrzej Drzewiński, Łukasz Marek Fiema, Marta Gidyńska, Jacek Inglot, Rafał Kosik, Marta Magdalena Lasik, Jan Maszczyszyn, Radek Rak
Ku gwiazdom. A... Tomek Bilski, Micha...

Czy kiedykolwiek chcieliście być nieśmiertelni?

W Gimnazjum im. prof. Stefana Kuszmińskiego nadszedł czas na zabawę halloweenową. Rozradowani uczniowie i nieco mniej zadowoleni nauczyciele przygotowali na ten wieczór straszne przebrania. Księżniczki, mafiozi, roboty, mumie i wodniki opanowały na jeden wieczór całą salę gimnastyczną. Felix, Net i Nika liczyli po prostu na dobrą zabawę i odpoczynek po ostatnich przygodach.

Gdy Felix wpada na Ponurego Żniwiarza od razu przeczuwa kłopoty.

Migające światło w jednej z sal przyciąga chłopaka jak magnes. Mimo oporu nie jest w stanie powstrzymać nieuniknionego. A może tylko tak mu się wydaje? Pamięć Felixa szwankuje i nie jest on w stanie powiedzieć, czy nacisnął klamkę i uwolnił to co skrywało się za drzwiami. Z uczuciem niepokoju wciąż ciążącym mu na duszy wraca do przyjaciół i stara się zapomnieć o spotkaniu z kosiarzem.

Na nieszczęście on nie zapomniał o przyjaciołach.

Felix, Net i Nika nie muszą czekać długo na ruch z jego strony. Kolejna wiadomość wprawia ich w niepokój, mimo wszystko postanawiają nie grać w grę Ponurego Żniwiarza. Mają już dość ładowania się w tarapaty. Jak mogli przewidzieć, że ignorując wiadomości sprowadzą na siebie równie duże kłopoty? Kiedy sytuacja u Niki wygląda coraz gorzej, a rodzice chłopaków zaczynają mieć problemy w pracy przyjaciele wiedzą, że muszą zacząć działać. Mimo oporów dziewczyny postanawiają włączyć się do gry.

Finezji kosiarzowi na pewno nie brakuje.

Od przestawiania znaków bardzo szybko przechodzą do niebezpiecznych poszukiwań. W warszawskich kanałach grasuje potwór okrzyknięty przez media Bazyliszkiem. Żniwiarz właśnie jego wyznaczył na kolejne zadanie dla trójki gimnazjalistów. Schodząc w podziemia Warszawy są zdani tylko na siebie. Próbując się przygotować to wyprawy nie podejrzewają jeszcze co uda im się odkryć.

„Felix, Net i Nika oraz Pułapka Nieśmiertelności” to tom, w którym Rafał Kosik umiejętnie pomieszał znaną wielu legendę, chęć uzyskania nieśmiertelności oraz roboty.
Autor zabiera nas w przygodę, której znaczny fragment dzieje się w warszawskich podziemiach. Od początku nie jest jednak tak, jak przyjaciele by tego chcieli. Z każdym dniem stają się coraz bardziej uwikłani w grę Ponurego Żniwiarza i Autorowi udało się oddać sposób w jaki ta sytuacja stopniowo ich pochłania. Tym razem to Felix miał sporo do powiedzenia podczas wyprawy, mimo że Net i Nika nie zostawali zbyt daleko w tyle.

Kosiarz, gra, Bazyliszek i roboty- to słowa, które idealnie pasują do tego tomu!

Czy kiedykolwiek chcieliście być nieśmiertelni?

"Niezawodna" seria książek młodzieżowych. Przyjemnie się czyta mimo umiarkowanej grubości (521 stron). 10/10

Serce łamie wieść o chorobie uwielbianej Babci Lusi i zaporowy koszt badań, ponadto problemy finansowe Niki mogą zadecydować o odkryciu jej sekretu. Super Paczka chwyta sie ostatniej nadziei, czyli legendy o Skarbie Złotej Kaczki, choć wisi nad nimi cień innego znanego z podań stwora - Bazyliszka...

Nieśmiertelność - dar czy przekleństwo? To jedno z pytań, na które odpowiedź próbują znaleźć bohaterowie kolejnego tomu FNiN. Fascynująca podróż przez polskie bajania i wierzenia, w ciekawy sposób przeniesiona w realia współczesne z wydobyciem słynnego "ziarenka prawdy", - a jednocześnie typowe dla tej serii roboty, androidy, AI i szczypta magii - to wszystko tworzy nietuzinkową fabułę, którą czyta się z wypiekami na policzkach. Nie brakuje humoru, ale i powagi oraz dojrzałych tematów związanych ze śmiercią i przemijaniem, do których autor podchodzi ze szczególną dozą empatii i wyczucia. Tym razem otrzymuje prawdziwy kalejdoskop emocjonalny, była to pierwsza cześć, która tak mocno chwyciła mnie za serce i poruszyła.

Jak zawsze to historia będąca wartością, rozrywką i jakością samą w sobie. Niezmiennie uwielbiam obserwować kolejne dokonania ulubionych bohaterów i polecam serdecznie!

Nieśmiertelność - dar czy przekleństwo? To jedno z pytań, na które...

Druga najlepsza część z serii o Feliksie, Necie i Nice. Ta książka , tak wciąga, że nie można się od niej oderwać! Polecam!

Świetny wątek z tą nieśmiertelnością- jej skutkami i wadami. Polecam słuchać na audiobooku, bo inaczej łatwo się pogubić. Parę postaci np. Wujek i dyro Stokrotka jest wyjątkowo karykaturalnych- I O TO W NICH CHODZI! Właśnie dlatego śmieszą, że są przerysowane. Poziom dowcipów w tej książce- szczególnie odzywek Neta- jest super.
Razić może jednak scena w sierocińcu. Jest strasznie stereotypowa i nieprawdziwa.
Mimo to książka wciąga. 8/10

Razić może jednak scena w sierocińcu. Jest...

Fajna książka, jednak za dużo halloweenowego klimatu. Książka jest też napisana przesadnie młodzieżowym językiem.

2022

2022

Część ta zawiera wszystkie cechy, za które pokochałem serię ,,Felix, Net i Nika'' - dobrze poprowadzoną, tajemniczą historię, wyrazisty humor umiejętnie połączony z elementami grozy, charakterystyczne postacie oraz sytuacje przerysowane do granic możliwości, ale jednak z zachowaniem pewnego ,,wyczucia''. ; )
Choć powieść ,,Felix, Net i Nika oraz Pułapka Nieśmiertelności'' dla jednych może być zbyt mroczna, a dla drugich nieco zbyt zakręcona, to jednak moim zdaniem warto po nią sięgnąć i dać się porwać urokowi tego trochę szalonego, ale jednak bardzo nietuzinkowego uniwersum. : )

Choć powieść ,,Felix, Net i Nika oraz Pułapka Nieśmiertelności''...

Książka jak zwykle wciągająca z ciekawą fabułą. Mamy też tajemnicę, niespodziewane wyjaśnienie i humor. Ale "Pułapka Nieśmiertelności" skupia się jednak żadna pozostała książka z tej serii na śmiertelności i zagrożeniach płynących z nieśmiertelności. To w połączeniu z tajemniczymi wydarzeniami tworzy detektywistyczną powieść z elementami horroru. Te wszystkie cechy przemawiają zdecydowanie za tym, że czwarta część serii "Felix, Net I Nika" jest pozycją zdecydowania wartą przeczytania i godną polecenia.

Znając możliwości bohaterów oraz styl autora dałam się WCIĄGNĄĆ…

Niewiele upłynęło czasu, a bohaterowie przeżywają kolejną przygodę. Książka rozpoczyna się balem halloweenowym, na którym Ponury Żniwiarz przekazuje Felixowi kopertę rozpoczynającą grę. Przyjaciele próbują ignorować otrzymywane kartki, ale splot wydarzeń zaczyna bezpośrednio dotykać ich najbliższych i dlatego ostatecznie podejmują wyzwanie.
Jakby tego było mało bohaterów skusiła chęć wygrania wycieczki i zgłosili klasę do udziału w konkursie szkolnym. Na ich barki spadła realizacja większości zadań wymyślonych przez dyrektora szkoły Juliusza Stokrotkę.
Choroba babci Lusi powoduje najazd dawno niewidzianych krewnych, ciocię Zenosławę z Maxiem i wujka Stefka, a mama Felixa traci pracę, ponieważ…
Do tego Felix zaczął szukać sobie dziewczyny. Poznał tajemniczą Paulę i bliźniaczki Ankę i Hankę (niestety Zosi nadal nie zauważa 😞).
Skarby, złota kaczka, katakumby, podziemia Warszawy, musical, robot, Bazyliszek… to i wiele, wiele więcej znajdziecie w tej książce.

Postać Neta, jego poczucie humoru i „strachliwość” są urocze. Podoba mi się, że pomimo odczuwanego strachu czerpie on od Felixa i Niki odwagę, która pcha go do działania i nie pozwala zostawić przyjaciół. Każdy z bohaterów dzięki tej znajomości coś zyskuje jednocześnie daje coś od siebie. Oni doskonale się uzupełniają.
Książka zawiera elementy fantastyczne, ale również zmusza do przemyśleń związanych z przemijaniem, miłością i śmiercią.

Tom 4 jest najlepszym tomem, który miałam okazję do tej pory przeczytać. W porównaniu do tomu 3 opisana historia ma początek i koniec. Co nie pomniejsza mojej ciekawości co skrywa tom 5.

Polecam.
"Nie fanom” gwarantuję, że po jej przeczytaniu dołączą do grupy fanów tej serii.
A ja już dziś obiecuję, że jak tylko w moje ręce wpadnie tom 5, to na moim bookinstagramie pojawi się kolejna recenzja.

Znając możliwości bohaterów oraz styl autora dałam się WCIĄGNĄĆ…

• Felix, Net i Nika
  • Młodzieżowe