Kiedy zegar wybije dziesiątą

Okładka książki Kiedy zegar wybije dziesiątą Agnieszka Błotnicka
Okładka książki Kiedy zegar wybije dziesiątą
Agnieszka Błotnicka Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Kryptonim ultrafiolet (tom 1) Seria: Seria z nitką literatura dziecięca
literatura dziecięca
Kryptonim ultrafiolet (tom 1)
Seria z nitką
Nasza Księgarnia
2010-01-01
2010-01-01

Wróciłem po pierwszą część kiedy przez przypadek przeczytałem 2 cz. Sama ksiazka do przeczytania z przyjemnością, aczkolwiek 2 cz. moim zdaniem lepsza.

Ostatnio przypomnialam sobie ksiazki Agnieszki Blotnickiej, poszukujac czegos dla 12-latki, ktorej wciaz malo. Znalazlem "Kiedy zegar..." i przypomnialam sobie, ze mimo ze czytalam to jako dorosla osoba bardzo mi sie podobalo. Corka polknela w pol dnia a nastepnego poprosila o drugi tom. Nasze oceny sie zgodzily:) To naprawde dobre dwie czesci, szkoda, ze niedostepne. No, ale moze zalegaja gdzies w bibliotekach???

Fajna lekka

Fajna lekka

Wspaniale się ją czytało. Inspirowała mnie do poszukiwań informacji o Kazimierzu. Muszę tam, koniecznie się wybrać. Historia chłopców bardzo dobrze poprowadzona. Polecam.

Moja ulubiona książka z dzieciństwa. Na początku zamierzałem ją oddać, ponieważ nie przypadła mi z początku do gustu, ale dzięki losowi Pani w bibliotece już nie był, a ja zabrałem książkę do domu i z braku lepszego zajęcia dalej czytałem ją i tak, skończyłem. Bardzo mi się podobała i serdecznie ją polecam :)

Już dawno nie oznaczyłam żadnej książki gwiazdkami. Tę pożyczyłam do rodzinnego czytania. Akcja dzieje się w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, ulubionym zakątku świata mojego Syna Janka. Janek też jest głównym bohaterem tej książki i jest rówieśnikiem mojego Syna. Fabuła to akurat to, co tygrysy lubią najbardziej - wakacyjna przygoda w podchody, która nieoczekiwanie przeradza się w potężną zagadkę z niespodziewanymi konsekwencjami. Miło było powspominać czasy, kiedy z dorosłych, a szczególnie z rodziców, wyskakiwał pedagogiczny diabełek blokujący wszelkie sensowne działania ; ) Niestety, dzieci miały ciekawsze zajęcia i nie były zainteresowane książką. Ja ją przeczytałam w jeden dzień. Może jeszcze wrócimy do niej w słoneczne wakacyjne dni spędzane w Kazimierzu?

Akcja książki dzieje się podczas wakacji w malowniczym Kazimierzu nad Wisłą. Dwaj trzynastoletni chłopcy, Kuba i Janek przypadkiem wpadają na trop afery dotyczącej fałszerzy obrazów polskich malarzy Malczewskiego i Witkacego. Jest niebezpieczeństwo, przygoda, liczne zwroty akcji. Książka wciąga.Styl narracji lekki i przystępny, co dodatkowo sprawia, że od lektury ciężko się oderwać. Ciekawie nakreślona historia, trafny dobór bohaterów. Jednym słowem dobra powieść przygodowa dla młodzieży. Polecam.

Książka bardzo ciekawa! Specjalnie dla niej siedziałam do pierwszej w nocy.!!!
Zakończenie wiele wyjaśnia. Można się z nią pośmiać.
Polecam wszystkim bardzo serdecznie, podobnie jak mojego bloga z twórczością, której jestem autorką:
lubimyczytac.pl

Książka bardzo ciekawa! Specjalnie dla niej siedziałam do pierwszej w nocy.!!!
Zakończenie wiele wyjaśnia. Można się z nią pośmiać.
lubimyczytac.pl

Chyba byłam za stara jak czytałam, ale nie jest to pozycja godna uwagi.

Chyba byłam za stara jak czytałam, ale nie jest to pozycja godna uwagi.

Na początku jest trochę monotonna, ale potem nabiera akcji. A pod koniec nie można się od nie oderwać.
Opowiada o Janku który przyjechał do Kazimierza Dolnego, tam poznaje Kubę. Na początku się nie trawią, ale potem się zaprzyjaźniają i rozwiązują pewną zagadkę...
Ale jaką dowiecie się w książce Agnieszki Błotnickiej!

Ale jaką dowiecie się w książce Agnieszki Błotnickiej!

• Młodzieżowe

Agnieszka Błotnicka Kiedy zegar wybije dziesiątą Zobacz więcej