Blondynka w Peru

Okładka książki Blondynka w Peru Beata Pawlikowska
Okładka książki Blondynka w Peru
Beata Pawlikowska Wydawnictwo: G+J Seria: Dzienniki z podróży literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Dzienniki z podróży
G+J
2011-02-23
2011-02-23
podróże Pawlikowska Beata

Literatura wysokich lotów to to nie jest :/ Raczej jakiś szkic, zapiski z Machu Picchu i tyle, bo Peru jako kraju, który zachwyca, to tam tyle co kot napłakał (choć w tym przypadku lepiej pasowałby wigoń). Może ciekawa książeczka dla dzieciaków? Ja jestem niestety na nie :(

Beata Pawlikowska, polska podróżniczka i pisarka w dziennikach z podróży przenosi nas w rozmaite miejsca na świecie. W tym wydaniu będziemy mięli szanse bliżej poznać Peru. jest to krótka książka napisana zwięźle i na temat, do przeczytania na raz. Zdjęcia w niej umieszczone urozmaicają i przybliżają opisywane miejsca, ludzi, zabytki. Większość najbardziej zainteresują opowieści o Inkach i Machu Picchu. Dowiemy się na co jest dobra herbatka z koki, jak sobie radzić z chorobą wysokościową i wiele innych informacji. Dzienniki z podróży Beaty Pawlikowskiej będą doskonałą rozrywką dla czytelników głodnych ciekawostek z różnych stron świata.

Beata Pawlikowska i jej książki bardzo polaryzują czytelników. Albo peany na cześć, albo słowa krytyki. Ja należę do tych, których podróżniczka nie porywa swoim natchnionym postrzeganiem świata. „Blondynka w Peru” to dla mnie jakaś parodia książki podróżniczej – to ledwie szkic, pospiesznie kreślone uwagi w notesie…Może to kwestia niedotlenienia? W końcu Pawlikowska wiele razy podkreślała, jak ciężko funkcjonować w Andach bez herbatki z koki. Garstka ciekawych anegdot o Inkach, ich wierzeniach, zwyczajach, troszkę informacji na temat Peru – taki wstęp do wstępu do publikacji o tym kraju. Trzeba przyznać, że „Dziennik” zawiera wiele zdjęć, więc może to po prostu miał być album, a tekst miał stanowić li tylko komentarz do fotografii? Ale żeby nie było, że się czepiam – Blondynkę jak zwykle lekko się czyta – znakomity wyrób podróżniczopodobny.

Na półkach: , , , , , ,

Dużo zdjęć. Szybko się czyta ze względu na mały format. Dużo ciekawych spostrzeżeń...zresztą jak u Pawlikowskiej.

Przyjemny w odbiorze, naszpikowany ciekawostkami, mini przewodnik po peruwianskiej 'duszy'. Zacheca do podrozy, aczkolwiek za przewodnik w tejze zdecydowanie nie posluzy. Jest to raczej zbior luznych spostrzezen, czy anegdot, powiazanych wspolnym tematem, jakim jest Peru i jego zwyczaje, obyczaje, historia. Szkoda tylko, ze ksiazeczka ta jest tak mizernych rozmiarow, bo moglaby byc o wiele dluzsza...

Za krótka, mało konkretnych treści - ale trudno, może autorka ma taką wizję tych książek - miniaturek. Strony z obrazkami, na których są powtórzenia z tekstu - po cóż to? Nie można zawrzeć więcej informacji lub dopisać coś nowego? Byłoby ciekawiej. Na plus - dużo ładnych zdjęć.

Króciutka książeczka zawierająca kilka ciekawostek o Peru. Idealna do pociągu w podróży z Warszawy do Krakowa :)

Miłe czytadło, ale trochę mało merytoryczne. Zbiór luźnych anegdotek z podróży.

Miłe czytadło, ale trochę mało merytoryczne. Zbiór luźnych anegdotek z podróży.

Kurcze co kraj to obyczaj. Nigdy sle to nigdy nie zjadlabyn świnki morskiej. Coz mini ksiazka ale bardzo ciekawa.

Przyjemna, szybka do czytania, zdradzająca sekrety Peru i przede wszystkim ciekawa.

• Podróżnicze
  • Podróże