Spadające gwiazdy

Okładka książki Spadające gwiazdy Sidney Sheldon
Okładka książki Spadające gwiazdy
Sidney Sheldon Wydawnictwo: Amber Seria: Srebrna Seria kryminał, sensacja, thriller
Srebrna Seria
The stars shine down
Amber
1999-01-01
1999-01-01
Bogumiła Nawrot
lara imperium cameron

Według mnie niektóre książki, Sheldon pisze jakby z szablonu. Niestety tak jest z tytułem "Spadające gwiazdy". Biedna dziewczyna, dzięki jakimiś bliżej nieokreślonym zdolnościom, staje się (oczywiście krok po kroku) potentatem budownictwa i jedną z najbardziej liczących się osób w tej branży. I to wszystko dzięki nieznanemu mężczyźnie, który udziela wartościowych porad nieznanej młodej kobiecie. Do tego wątek wykorzystania cielesnego który w dalszej historii nie ma kontynuacji, choć wydaje się on bardzo istotny dla głównej bohaterki. Zbyt poetyckie niespodziewane zauroczenie pianistą. Trochę to dla mnie sztuczne. Jednak mimo tych nie do końca pozytywnych opinii z mojej strony książkę czyta się lekko i szybko.

Na wstępie chciałam zaznaczyć, że jest to bardzo przyjemna lektura, chociaż wielbiciele kryminałów nie będą z niej zadowoleni.

Książka przedstawia coś zupełnie innego niż sugerowałby opis na okładce. W rzeczywistości jest to historia o dążeniu na szczyt, wielkich ambicjach, poświęceniach związanych z karierą.

Główną bohaterką jest młoda, ambitna, inteligentna kobieta, która dla ludzi z zewnątrz wydaje się szorstka, bezkompromisowa i niewrażliwa, w rzeczywistości jednak jest hojna, empatyczna, bardzo zaangażowana w swoją pracę. Ma wizję i dąży do jej realizacji.

Oprócz tego możemy się dowiedzieć jakie skutki może mieć zadawanie się z wpływowymi ludźmi, kredyty hipoteczne i inne niebezpieczeństwa.

Powtarzając wstęp, lektura jest przyjemna chociaż nie jest porywająca.

Główną bohaterką jest młoda, ambitna, inteligentna kobieta,...

Książka mocno mnie rozczarowała. Moim zdaniem nie powinna być w kategorii: kryminałów/thrillerów. Właściwie nie wiem do jakiego gatunku możnaby ją zakwalifikować. Fabuła zupełnie różniła się od opisu zamieszczonego na okładce książki. Jak dla mnie za bardzo przewidywalna powieść. Zmęczyła mnie bardzo i ciągnęłam ją przez kilka tygodni. Jestem zdecydowanie na nie jeśli chodzi o te książkę.

Ciekawa narracja, nieprzewidywalne zwroty akcji, świetnie wpleciony wątek miłosny. Temat wpływu rodziny na poczucie własnej wartości, chęci udowodnienia sobie i innym, że jesteśmy coś warci, cena wyśrubowanej samorealizacji.

Czy ktoś mi może powiedzieć, jak pierwszy rozdział ma się do pozostałych?:) W którym momencie znika Philip? Przeczytałam o tym w opisie książki, ale w jej treści czegoś takiego nie znalazłam:)

Bardzo fajna książka.W sumie zaczęłam czytać ją z nudów,ale tak mnie wciągnęła,że przeczytałam ją w dwa dni.

Główna bohaterka Lara Cameron odnosi sukcesy w branży budowlanej. Nie buduje ona sam swoich obiektów. Trafnie inwestuje w dobre lokalizacje, które według niektórych nie mają szans. Polecam każdemu.

na początku treść wzbudziła moją ciekawość, z biegiem kolejnych stron czekałam na jakieś WOW, ale się nie doczekałam.
książka raczej dedykowana jako wakacyjne czytadło.

książka raczej dedykowana jako wakacyjne czytadło.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Sheldon to jeden z moich ulubionych pisarzy. A "Spadające gwiazdy" połknęłam w mig i z przyjemnością.

Nie jest to czysty kryminał. I niestety brak mi wartkiej akcji, momentami Wynudziłam sie.

• Przeczytane 2021
  • 2008
  • Thriller/ Sensacja
  • Przeczytane dawno temu
  • Dawno temu
  • Na mojej półce

Dodaj cytat z książki Spadające gwiazdy