Podpatrywanie Indii

Octavio Paz Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Seria: Seria Literatury Iberyjskiej i Iberoamerykańskiej publicystyka literacka, eseje
Vislumbres de la India
publicystyka literacka, eseje
Piotr Fornelski
Seria Literatury Iberyjskiej i Iberoamerykańskiej
Piotr Fornelski Indie

Krótkie, acz bardzo treściwe rozważania i obserwacje na temat Indii, Meksyku i świata, w którym żyjemy.

z wiersza, który Octavio Paz napisał w Indiach wraz z poetą hindi Shrikantem Varmą:
"Między pamięcią i zapomnieniem żyjemy: ta chwila jest wyspą, z którą walczy czas wciąż płynący"

"Podpatrywania Indii" noblisty z 1990 roku długo szukałam na allegro. W końcu doczekałam się paczuszki.
Octavio Paz wspomina w tej maleńkiej książeczce swoje dwa pobyty w Indiach. W 1951 roku,...

• Podróżnicze, przewodniki, mapy, posiadam
  • Biblioteka domowa