Historia Armenii

Okładka książki Historia Armenii Mirosława Zakrzewska-Dubasowa
Okładka książki Historia Armenii
Mirosława Zakrzewska-Dubasowa Wydawnictwo: Ossolineum Seria: Historie Krajów i Narodów historia
343 str. 5 godz. 43 min.
Kategoria:
historia
Seria:
Historie Krajów i Narodów
Wydawnictwo:
Ossolineum
Data wydania:
1990-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1990-01-01
Liczba stron:
343
Czas czytania
5 godz. 43 min.
Język:
polski
ISBN:
8304035871
Tagi:
Armenia Armeńczycy Ormianie Kaukaz Historia Kaukazu Historia Armenii Kultura armeńska
Średnia ocen

6,0 6,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Słowiańszczyzna i dzieje powszechne : studia ofiarowane Ludwikowi Bazylowowi w siedemdziesiątą rocznicę Jego urodzin Władysław Bortnowski, Hieronim Grala, Elżbieta Hornowa, Ireneusz Ihnatowicz, Leszek Jaśkiewicz, Genowefa Kurpisowa, Zbigniew Kwiecień, Marian Leczyk, Zofia Libiszowska, Zygmunt Łukawski, Jerzy Maternicki, Jerzy Ochmański, Jerzy Purc, Izabella Rusinowa, Władysław Andrzej Serczyk, Jerzy Skowronek, Andrzej Skrzypek, Jan Sobczak, Zofia Sokolewicz, Andrzej Szwarc, Mieczysław Tanty, Elżbieta Trela-Mazur, Liliana Trzebska, Jan Tyszkiewicz, Maria Wawrykowa, Paweł Wieczorkiewicz, Tomasz Wituch, Andrzej Zahorski, Mirosława Zakrzewska-Dubasowa
Ocena 0,0
Słowiańszczyzn... Władysław Bortnowsk...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,0 / 10
9 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
228
42

Na półkach:

Chaotycznie, nierzetelnie, ideologicznie. Jedyne lepsze fragmenty to rozdziały o Królestwie Cylicji oraz o Ormianach w I RP.

Chaotycznie, nierzetelnie, ideologicznie. Jedyne lepsze fragmenty to rozdziały o Królestwie Cylicji oraz o Ormianach w I RP.

Pokaż mimo to

avatar
308
20

Na półkach:

Czytałem starszą wersję, która kończy się na roku 1940. Być może późniejsza jest już pozbawiona poprawności politycznej, ale tu wątek ludobójstwa i próby budowania demokratycznego państwa po I wojnie światowej jest potraktowany raczej pobieżnie. Dużo natomiast można przeczytać o budowaniu socjalizmu w Armeńskiej SRR i zasługach Związku Radzieckiego w niesieniu postępu i kaganka oświaty na Zakaukazie... Niemniej w kontekście starożytności i średniowiecza książka dla laika interesująca, dużo zawartych informacji, także ze wskazówkami bibliograficznymi, ale im dalej tym niestety gorzej.

Czytałem starszą wersję, która kończy się na roku 1940. Być może późniejsza jest już pozbawiona poprawności politycznej, ale tu wątek ludobójstwa i próby budowania demokratycznego państwa po I wojnie światowej jest potraktowany raczej pobieżnie. Dużo natomiast można przeczytać o budowaniu socjalizmu w Armeńskiej SRR i zasługach Związku Radzieckiego w niesieniu postępu i...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1273
1372

Na półkach: , , ,

Ta książka to dla mnie duży zawód. Najbardziej interesująca mnie epoka (starożytność) została przedstawiona bardzo ogólnikowo i na dodatek z błędami: Rzymianie pokonali pod Magnezją Persów, a Artaksata i Artaszat to osobne miasta. Stosunkowo najlepiej został opracowany rozdział o działalności armeńskiej diaspory - ten temat wyraźnie interesował Autorkę. Ponadto bardzo obszernie omówiony został okres sowiecki, a narracja na temat XX-wiecznych dziejów Armenii obfituje w informacje o kolejnych otwartych elektrowniach i spadku poziomu analfabetyzmu (wszystko to oczywiście dzięki wsparciu dobrego rządu centralnego ZSRR). Przemilczę już rozdział o sowieckim podboju Kaukazu oraz ciągłe wracanie do kwestii narastającej walki klasowej. Dużo lepiej od tej książki wypadają "Armenia. Kolebka cywilizacji" Langa (starożytność armeńska) oraz "Tureckie przemiany" Witucha (trudne relacje armeńsko-tureckie). Trudno powiedzieć, że tę książkę polecam.

Tomasz Babnis

Ta książka to dla mnie duży zawód. Najbardziej interesująca mnie epoka (starożytność) została przedstawiona bardzo ogólnikowo i na dodatek z błędami: Rzymianie pokonali pod Magnezją Persów, a Artaksata i Artaszat to osobne miasta. Stosunkowo najlepiej został opracowany rozdział o działalności armeńskiej diaspory - ten temat wyraźnie interesował Autorkę. Ponadto bardzo...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    33
  • Przeczytane
    17
  • Posiadam
    8
  • Kaukaz
    3
  • Teraz czytam
    3
  • Historia
    2
  • ArmeńskiSen
    1
  • LISTA
    1
  • Polska
    1
  • Moje
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Historia Armenii


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne