Odpowiednie dać rzeczy słowo: szkice o współczesnej polszczyźnie

Jan Miodek Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy językoznawstwo, nauka o literaturze
Państwowy Instytut Wydawniczy
polszczyzna język jan miodek
językoznawstwo, nauka o literaturze
polszczyzna język jan miodek

Na książkę składa się kilkadziesiąt szkiców, rozpatrujących zagadnienia naszego ojczystego języka. Miodek swoje rozważania wywodzi z problemów nadsyłanych w listach przez czytelników jego językowej rubryki "Rzecz o języku", ukazującej się w Słowie Polskim. Książka Miodka jest rewelacyjna; u każdego miłośnika języka polskiego powinna ze względu na zawarte w niej bogactwo...

Naprawdę ciekawa pozycja nie tylko dla miłośników j.polskiego, ja do takich nie należałem ale dzięki Panu Miodkowi( Miodka,??? tego nie wiem muszę doczytać :)) naprawdę nabrałem szacunku do naszej mowy ojczystej.
Jako że ja Odpowiednie... słuchałem muszę zajrzeć do wersji papierowej bo te wszystkie definicje części mowy mogą w głowie namieszać.

Bardzo sympatyczna pozycja, polecam osobom, które interesują zawiłości naszego ojczystego języka.

• 2013
  • Moja biblioteczka