Każdy może gotować

2010-10-20
978-83-61428-21-3
Katarzyna Rojek
gotowanie jedzenie zdrowie

Świetna książka dla początkujących kuchcików

Świetna książka dla początkujących kuchcików

Uwaga spojler.
To boczek. To wędzony boczek sprawił, że spaghetti bolognese z dania szybkiego stało się daniem wybitnym (ale wciąż szybkim).

Uwaga spojler.

Super książka dla każdego amatora gotowania prostych, niedrogich i supersmacznych dań :}

Świetne przepisy, łatwo opisane, dobrze wytłumaczone. Nie jedną rzecz ugotowałem, usmażyłem, przygotowałem i byłem zadowolony!

Fajne przepisy. Wszystko wyszło smaczne ^^

Fajne przepisy. Wszystko wyszło smaczne ^^

Bardzo ciekawe i inspirujące przepisy. Idealna książka na prezent! Kuchnia z różnych zakątków świata, na różne pory roku i dnia. Będzie pasowała każdemu, kto chociaż trochę lubi pokombinować w kuchni.

I znowu to samo. Garść fajnych przepisów. I tyle. Cały czas ta sama kuchnia. Prosta, z nutką dekadencji. Skrojona pod brytola średniej klasy. Ale bez żenady.

Ach Jamie, Jamie strażnik zdrowego i domowego jedzenia! W książce tej każdy znajdzie coś dla siebie, pyszna wieprzowina słodko-kwaśna lub pieczeń z mięsa mielonego? Tak! U Jamie'ego takie przepisy są i przygotowanie takiego dania to czysta poezja. Sałatki,które proponuje autor to finezja i spory zastrzyk zdrowia! Polecam!

Wspaniała książka dla wszystkich miłośników gotowania a także dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z kuchnią. Przepisy nie są zbyt trudne, są dostosowane do osób o różnych umiejętnościach gotowania. Produkty wykorzystywane przez Autora do gotowania są w większości dostępne w Polsce, lub można znaleźć ich zamienniki. Piękne zdjęcia sprawiają, że od razu chce się zacząć gotować a komentarz przy każdym daniu sprawia,że nie jest to wyłącznie zbiór przepisów, ale również cenne rady doświadczonego kucharza.

Sama idea "przekaż dalej" czyli nasze zobowiązanie do nauczenia się chociaż po jednym przepisie z każdego rozdziału książki a następnie przekazanie go dalej, naszym znajomym czy rodzinie, sprawia, że gotowanie może zamieć się w przyjemność i powoli może przekonać się do kuchni domowej, a nie tylko jedzenia "na mieście".

Podsumowując, "Każdy może gotować" to jedna z lepszych książek kucharskich, dobrych dla każdego. Jest wydana bardzo estetycznie, przepisy są ciekawe a większość z nich nie wymaga długich godzin przesiadywania w kuchni. Miłym dodatkiem są również przepisy na proste desery, które będą zaskoczeniem dla naszych gości. Polecam!

Lubię tę książkę nie tylko za piękne zdjęcia i klarowne opisy, ale przede wszystkim dlatego, że przepisy w niej zamieszczone nadają się na polskie realia lub łatwo da się je zmodyfikować tak, by się nadawały. Poza tym są ciekawym źródłem inspiracji i zachęcają do wypróbowania kombinacji smakowych, na które być może się nigdy nie wpadło (np. zupa z zielonego groszku z miętą). Gotować uwielbiam, więc książkę nabyłam bardziej dla przepisów i z sympatii do Jamiego, ale przepisy są łatwe do wykonania, więc myślę, że przypadnie do gustu tym, którzy uważają się nawet za ciężkie i beznadziejne przypadki braku umiejętności i pozwoli im ośmielić się, by rozwinąć kulinarne skrzydła. :)

• Kulinarne
  • Kulinaria
  • Kuchnia
  • Kucharskie

Dodaj cytat z książki Każdy może gotować