Harry Potter i nasze dzieci : przewodnik nie tylko dla rodziców

Okładka książki Harry Potter i nasze dzieci : przewodnik nie tylko dla rodziców Adam Regiewicz, Piotr Jordan Śliwiński
Okładka książki Harry Potter i nasze dzieci : przewodnik nie tylko dla rodziców
Adam RegiewiczPiotr Jordan Śliwiński Wydawnictwo: Wydawnictwo M poradniki
poradniki
Wydawnictwo M
2002-01-01
2002-01-01
83-7221-521-9
Harry Potter

Niestety nie dałam rady doczytać do końca. Harry Potter to świetna książka, czego nie mogę powiedzieć o tym. Wpadłam na "Harry Potter i nasze dzieci" przypadkowo w bibliotece szkolnej. Chciałam zobaczyć co też można napisać, żeby zaznajomić kogoś z książką bez jej czytania. I wiecie co? Jeśli nie macie czasu na H.P, a bardzo chcecie wyrobić sobie na jego temat zdanie nie bierzcie tej książki do ręki. Przeczytajcie I tom przygód Harry'ego. Na pewno będzie to większa przyjemność i więcej się dowiecie. Nie wiem czemu ma służyć ten poradnik. Po co ktoś chce się zapoznawać z lekturą bez czytania jej? Przecież to mija się z celem. Dla rodziców...żeby się dowiedzieli, czy ich dziecko nie opętał czasem szatan i ile jest prawdy w takim gadaniu. Nawet jeśli to przecież każdy czyta co chce.
Następnym minusem jest to, że książka powstała po IV tomach H.P. Tu też nie widzę sensu, bo żeby spojrzeć na tę historię(na tyle, by o niej pisać poradnik) to trzeba znać ją całą. Autorzy mogli poczekać.
Najbardziej rozśmieszyło mnie zdanie"Dlatego też, jak zapowiada autorka, w piątej części, aby wzmóc dramatyzm, dojdzie do głosu zazdrość, seks i śmierć"(str.12). Ze śmiercią się zgadzam-była. Zazdrość-pewnie była. Ale seks? No proszę was, w życiu nie uwierzę, że Pani Rowling to powiedziała, bo jest to nieprawda.
Książka nie wnosi nic do serii, ale tego mogłam się spodziewać. Chciałam dowiedzieć się chyba czegoś więcej na temat postrzegania zła H.P itd.,ale nic takiego nie było.
Niby nie jest to książka adresowana do mnie, bo Harry'ego znam, ale nawet tym zrozpaczonym nie-tylko-rodzicom(jak to ujęli na okładce)nie polecam. W ten sposób zmarnujecie tylko czas.

• Kultura/media/społeczeństwo
  • Dostępna w bibliotece
  • Chcę kupić
  • Niedoczytane

Dodaj cytat z książki Harry Potter i nasze dzieci : przewodnik nie tylko dla rodziców