Najnowsze artykuły
Artykuły
Dobrze naoliwiona maszyna nigdy nie ma skrupułówInegrette0Artykuły
Dominochybarecenzent0Artykuły
Weź udział w konkursie i wygraj książkę „Alex Neptun. Łowca piratów“!LubimyCzytać2Artykuły
Koniec z obchodzeniem zakazu handlu „na wypożyczalnię książek”? Ważny wyrok Sądu NajwyższegoKonrad Wrzesiński3
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Adam Regiewicz

Źródło: http://www.ifp.ajd.czest.pl/415,Instytut
17
6,9/10
Urodzony: 1972 (data przybliżona)
Z wykształcenia filolog, literaturoznawca o specjalności mediewistycznej, z zamiłowania filmoznawca i antropolog. Przez wiele lat był nauczycielem zabrzańskiego liceum, obecnie pracuje jako profesor w Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie i kieruje Instytutem Filologii Polskiej. Naukowo zajmuje się badaniem relacji kultury Średniowiecza do współczesnej narracji medialnej oraz popkultury. Mieszka w rodzinnym mieście z żoną i czwórką dzieci. Jego prywatną pasją jest muzyka, czego efektem są liczne projekty muzyczne, w które angażuje siebie (sam gra na gitarze i perkusji) oraz swoje dzieci (flet, klarnet, perkusja).
6,9/10średnia ocena książek autora
54 przeczytało książki autora
141 chce przeczytać książki autora
1fan autora
Zostań fanem autora
Sprawdź, czy Twoi znajomi też czytają książki autora - dołącz do nas
Książki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma

2018
Pomiędzy zbrodniami. Komparatystyka na tropach kryminału
Adam Regiewicz
0,0 z ocen
3 czytelników 0 opinii
2018

2014
Mediewalizm wobec zjawisk audiowizualnych i nowych mediów
Adam Regiewicz
0,0 z ocen
3 czytelników 0 opinii
2014

2014
Literatura, nowe media. Homo irretitus w kulturze literackiej XX i XXI wieku
Adam Regiewicz, Bogusława Bodzioch-Bryła
0,0 z ocen
1 czytelnik 0 opinii
2014

2002
Świat po Harrym Potterze
Piotr Jordan Śliwiński, Adam Regiewicz
3,5 z 6 ocen
53 czytelników 0 opinii
2002

2002
Harry Potter i nasze dzieci : przewodnik nie tylko dla rodziców
Piotr Jordan Śliwiński, Adam Regiewicz
4,4 z 12 ocen
49 czytelników 1 opinia
2002
Najnowsze opinie o książkach autora
Harry Potter i nasze dzieci : przewodnik nie tylko dla rodziców Piotr Jordan Śliwiński 
4,4

Niestety nie dałam rady doczytać do końca. Harry Potter to świetna książka, czego nie mogę powiedzieć o tym. Wpadłam na "Harry Potter i nasze dzieci" przypadkowo w bibliotece szkolnej. Chciałam zobaczyć co też można napisać, żeby zaznajomić kogoś z książką bez jej czytania. I wiecie co? Jeśli nie macie czasu na H.P, a bardzo chcecie wyrobić sobie na jego temat zdanie nie bierzcie tej książki do ręki. Przeczytajcie I tom przygód Harry'ego. Na pewno będzie to większa przyjemność i więcej się dowiecie. Nie wiem czemu ma służyć ten poradnik. Po co ktoś chce się zapoznawać z lekturą bez czytania jej? Przecież to mija się z celem. Dla rodziców...żeby się dowiedzieli, czy ich dziecko nie opętał czasem szatan i ile jest prawdy w takim gadaniu. Nawet jeśli to przecież każdy czyta co chce.
Następnym minusem jest to, że książka powstała po IV tomach H.P. Tu też nie widzę sensu, bo żeby spojrzeć na tę historię(na tyle, by o niej pisać poradnik) to trzeba znać ją całą. Autorzy mogli poczekać.
Najbardziej rozśmieszyło mnie zdanie"Dlatego też, jak zapowiada autorka, w piątej części, aby wzmóc dramatyzm, dojdzie do głosu zazdrość, seks i śmierć"(str.12). Ze śmiercią się zgadzam-była. Zazdrość-pewnie była. Ale seks? No proszę was, w życiu nie uwierzę, że Pani Rowling to powiedziała, bo jest to nieprawda.
Książka nie wnosi nic do serii, ale tego mogłam się spodziewać. Chciałam dowiedzieć się chyba czegoś więcej na temat postrzegania zła H.P itd.,ale nic takiego nie było.
Niby nie jest to książka adresowana do mnie, bo Harry'ego znam, ale nawet tym zrozpaczonym nie-tylko-rodzicom(jak to ujęli na okładce)nie polecam. W ten sposób zmarnujecie tylko czas.
Dekalog polski Adam Regiewicz 
9,0

„…muszę przyznać, że to ja się mylę a Adam Regiewicz i o. Michał Legan mają piękny, osobisty dar dostrzegania w twórcach i ich dziełach tych pierwiastków dobra, śladów Boga, którego przecież każdy z nas ma wypisane w sercu, ma tę przestrzeń zarezerwowaną tylko dla Niego. Wreszcie najważniejsze: autorzy patrzą na sztukę przez pryzmat dojrzałej wiary. W jaki inny sposób miałby patrzeć na świat chrześcijanin? To jest właśnie główna wartość tej książki, aby o sztuce rozmawiać jak chrześcijanie. Kolejną zaletą publikacji jest formuła dialogu. Tego typu książki zawsze świetnie się czyta” (Tomasz Teluk, Recenzja, https://www.fronda.pl).