Spowiedź nie musi bardzo boleć

Książka składa się z setek pytań i odpowiedzi.
Jestem "wierząca i praktykująca", jakąś tam wiedzę posiadam dlatego początkowe pytania mnie rozczarowały ("Czy przez obowiązek spowiedzi nie czuję się kimś gorszym niż jestem?", "Czy spowiednik jest kimś 'lepszym' od penitenta?") - spodziewałam się czegoś konkretniejszego.
Z czasem jednak pytania stają się coraz trudniejsze,...

Bardzo wartościowa i dobra książka pisana językiem bardzo przystępnym dla wszystkich w formie wywiadu. Autor odpowiada na często stawiane pytania i wątpliwości. Polecam

Spowiedź to szczególny sakrament. Każdy z nas musi obnażyć się przed księdzem a de facto przed samym Bogiem, ze swoich słabości i grzechów. Jak dobrze zrozumieć o co chodzi w tym sakramencie. Jak uniknąć błędów i wątpliwości. Jak się dobrze przygotować, jak zrobić dobry rachunek sumienia.
Setki pytań i jeszcze więcej wyjaśnień i odpowiedzi. Okres przed Bożym Narodzeniem to...

Dyskusje

• Religia