Krzysztof Plantin i Officina Plantiniana

książki drukarstwo
językoznawstwo, nauka o literaturze
83-04-02811-5
książki drukarstwo

Przyznaję, że spodziewałam się po tej książce czegoś więcej. Krzysztof Plantin, typografia, Złoty Wiek w Niderlandach: czy może być bardziej obiecujące zestawienie?
Podejrzewam zatem, że zawinił "talent" autorki, która z barwnego świata Niderlandów doby niepokój politycznych i religijnych a jednocześnie wspaniałego rozkwitu myśli humanistycznej zrobiła nudny katalog. W ten...

• Grafika
  • 2012