Wstyd i utrata przywiązania. Praktyczne zastosowanie terapii reparatywnej

Okładka książki Wstyd i utrata przywiązania. Praktyczne zastosowanie terapii reparatywnej Joseph Nicolosi
Joseph Nicolosi Wydawnictwo: Wydawnictwo Mateusza popularnonaukowa
popularnonaukowa
Shame and attachment loss. The Practical Work of Reparative Therapy
Wydawnictwo Mateusza
2011-01-20
2011-01-20
Anna Jetkowska
homoseksualizm podręcznik nicolosi

Okładka książki Dziecko a skłonności homoseksualne Linda Ames Nicolosi, Joseph Nicolosi
Dziecko a skło... Linda Ames Nicolosi...

Ja autentyczne, Ja fałszywe ("dobry chłopczyk", "miły gość"),Ja narcystyczne; rodzina narcystyczna ("dwie rodziny"),rodzina triadyczna, rodzina triadyczno - narcystyczna. Pełne definicje.
Wstyd czyli "zniknięcie"; afekty, uczucia(wrażenia),emocje ("język emocji"). Ściśle i bez niedopowiedzeń.
Homoseksualista gej lub nie gej(sic!); manipulująca matka, słaby ojciec ("abdykował"),chłopczyk 18 - 24. miesięczny. Mądre.
Z homoseksualizmu można wyjść: erotyzujemy to co jest dla nas obce, "egzotyczne", tu: męskość. Autor to geniusz.
Książka dot. tzw. "Femmes" a nie tzw. "Butches" (terminy z "Różowej swastyki").
Joseph Nicolosi to nie tylko fachowiec ale i twardy zawodnik- oddaje klientowi odpowiedzialność za jego życie; mówi: klient musi przyjść (show up),wysłuchać co terapeuta ma mu do powiedzenia i ... pay the bill. Żadnego słodkiego pierdzenia o genach i chromocośtam: skoro terapia przekształca biologicznie mózg osoby dorosłej to czy istnieje możliwość, że dziecka mózg również został przekształcony?
I na koniec: po lekturze "Wstydu..." w końcu nabrałem współczucia dla homoseksualistów - chcieli, i nie z własnej winy nie otrzymali uwagi "Figury Ojca", niezbędnej do rozwinięcia męskości (nie mylić z "męstwem"),która w nich jest i wciąż czeka na rozwój.
Pozdrawiam

Homoseksualista gej lub nie gej(sic!); manipulująca matka, słaby ojciec...

Pozwolę sobie przypomnieć, że dla każdej osoby która wie cokolwiek na temat psychologii i orientacji seksualnych, tzw "terapia reperatywna" jest nieetyczną szkodliwą pseudo-terapią, wpędzającą ludzi w samobójstwa, depresje i inne zaburzenia.
Żaden poważny psycholog ani terapeuta nie będzie w ten sposób szkodził pacjentowi. Orientacji psychoseksualnej nie da się zmienić, i to jest zdanie WHO oraz wszystkich liczących się autorytetów z dziedziny współczesnej psychologii i seksuologii. Prawdziwa terapia oferowana pacjentom homo- i biseksualnym polega na pomocy w akceptacji swojej orientacji.
Ta ksiazka nadaje się w zasadzie tylko do podtarcia sobie tyłka, gdyby komuś zabrakło papieru w toalecie. Ewentualnie (jeżeli po prostu z zasady szanuje się formę książki) jako pozycja muzealna, jak stare ksiązki o histerii u kobiet albo szkodliwości masturbacji u dzieci. Nie polecam.

W moje ręce trafiła książka z dodatkiem płyty z wykładów prowadzonych przez Nicolosiego podczas wizyty w Polsce. Interesujące sa jego badania nt. modeli dysfunkcji rodziny i proces jaki może prowadzić do ostatecznej fascynacji i pociągu do tej samej płci. W części typowo terapeutycznej jest b. wartościowy wątek nt. pracy z żalem, "strefy szarości", uruchamiania się (nie tylko homoseksualnego, ale wogóle -np. przy masturbacji, albo innych uzależnieniach). Wątek ten może być przydatny każdej osobie która ma tendencje uzależnieniowe (od osób, substancji, seksu itp),gdyż ten schemat jest wszędzie b. podobny, tj. sposób uśmierzania bólu, pustki itd. Polecam książke, kawał dobrej pracy badawczej.

• Psychologia
  • Psychologia, psychiatria
  • Psychologia i okolice/poradniki
  • Gówniane
  • Ewentualnie do kupienia
  • Poradniki/ psychologia
  • Psychologia - rozwojowa, wychowawcza

Dodaj cytat z książki Wstyd i utrata przywiązania. Praktyczne zastosowanie terapii reparatywnej