Jim w lustrze

1996-01-01
1996-01-01
Zdzisław Erdmann
homoseksualizm gej miłość dorastanie

Okładka książki Mistrzowie opowieści. Skandynawska zima Hans Aanrud, Elin Bengtsson, Þórir Bergsson, Minna Canth, Stig Dagerman, Inger Edelfeldt, Karin Erlandsson, Frode Grytten, Viktor Arnar Ingólfsson, Santeri Ivalo, Roy Jacobsen, Jonas Karlsson, Malin Kivelä, Juha-Pekka Koskinen, Selma Lagerlöf, Kim Leine, Óskar Árni Óskarsson, Tiina Raevaara, Ingvild H. Rishøi, Raija Siekkinen, Hjalmar Söderberg, Britta Stenberg, Laila Stien, Tarjei Vesaas, Elin Wägner, Charlotte Weitze
Mistrzowie opo... Hans Aanrud, Elin B...
Okładka książki Tolkiens Dragons and Monsters: A Book of 20 Postcards Inger Edelfeldt, Roger Garland, John Howe, Alan Lee, Ted Nasmith, Carol Emery Phenix
Tolkiens Drago... Inger Edelfeldt, Ro...

Główny bohater nadawałby się na gejowską wersję trylogii Millenium. Bardzo ciekawie skonstruowana postać.

Piękna opowieść o wrażliwym chłopcu. Nie tylko dla fanów literatury LGBT. Pomijając homoseksualizm Jima, jest to historia o bolesnym dorastaniu, o inności, niekoniecznie seksualnej. Można w Jimie odnaleźć siebie. Dodatkowo, interesującym wątkiem są wyznania matki chłopca, rozpoczynające każdy rozdział. O ile Jim potrafił zawalczyć o swoją tożsamość, o tyle ona gdzieś się pogubiła, w trosce o rodzinę i wartości, którym ślepo zawierzyła...

Książka wzruszająca w swojej prostocie i prawdziwości. Może natura mojej miłości do niej leży w kwestii mojego silnego utożsamiania się z głównym bohaterem. Jest w niej coś ujmującego.
Książka do której z pewnością będę wielokrotnie wracać i która nigdy nie zniknie z mojej półki.

Genialna.
Czytałem bez przerwy z wypiekami na twarzy.
Chłopak odkrywa swoją homoseksualną orientację.
Dla wszystkich młodych chłopaków przed coming outem.
Dla wszystkich homofobów.

Genialna.
Czytałem bez przerwy z wypiekami na twarzy.
Chłopak odkrywa swoją homoseksualną orientację.
Dla wszystkich młodych chłopaków przed coming outem.
Dla wszystkich homofobów.

Czytałem w liceum z wypiekami na twarzy. Mądra książka dla młodzieży. Pomaga zaakceptować samego siebie i pozwala spojrzeć na homoseksualizm trzeźwym okiem, z cenną życzliwością i dystansem. Ma wspaniałe działanie terapeutyczne.

• LGBT
  • Do kupienia