Jim w lustrze

Duktig Pojke
literatura piękna
Zdzisław Erdmann
homoseksualizm gej miłość dorastanie

Okładka książki Tolkiens Dragons and Monsters: A Book of 20 Postcards Inger Edelfeldt, Roger Garland, John Howe, Alan Lee, Ted Nasmith, Carol Emery Phenix
0,0
Tolkiens Drago... Inger Edelfeldt, Ro...
Okładka książki Nie czytaj tej książki Inger Edelfeldt, Leena Krohn, Morten Harry Olsen, Astrid Saalbach
4,9
Nie czytaj tej... Inger Edelfeldt, Le...

Główny bohater nadawałby się na gejowską wersję trylogii Millenium. Bardzo ciekawie skonstruowana postać.

Piękna opowieść o wrażliwym chłopcu. Nie tylko dla fanów literatury LGBT. Pomijając homoseksualizm Jima, jest to historia o bolesnym dorastaniu, o inności, niekoniecznie seksualnej. Można w Jimie odnaleźć siebie. Dodatkowo, interesującym wątkiem są wyznania matki chłopca, rozpoczynające każdy rozdział. O ile Jim potrafił zawalczyć o swoją tożsamość, o tyle ona gdzieś się...

Książka wzruszająca w swojej prostocie i prawdziwości. Może natura mojej miłości do niej leży w kwestii mojego silnego utożsamiania się z głównym bohaterem. Jest w niej coś ujmującego.
Książka do której z pewnością będę wielokrotnie wracać i która nigdy nie zniknie z mojej półki.

Genialna.
Czytałem bez przerwy z wypiekami na twarzy.
Chłopak odkrywa swoją homoseksualną orientację.
Dla wszystkich młodych chłopaków przed coming outem.
Dla wszystkich homofobów.

Czytałem w liceum z wypiekami na twarzy. Mądra książka dla młodzieży. Pomaga zaakceptować samego siebie i pozwala spojrzeć na homoseksualizm trzeźwym okiem, z cenną życzliwością i dystansem. Ma wspaniałe działanie terapeutyczne.

Dyskusje

• LGBT