Gacie na maszt!

Okładka książki Gacie na maszt! Alan Snow
Okładka książki Gacie na maszt!
Alan Snow Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Były sobie stwory (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Były sobie stwory (tom 1)
Pants Ahoy!
Świat Książki
2009-10-14
2009-01-01
Katarzyna Rosłan
dla młodzieży przygoda

To niewątpliwie jedna z najsympatyczniejszych książek jakie dane było mi przeczytać. Choć przeznaczona dla młodszego grona odbiorców z czystym sercem mogę polecić ją i osobom zdecydowanie starszym. Warto czasem znów poczuć się dzieckiem, pamiętajcie. Pan Alan Snow stworzył bardzo ciepłą opowieść, którą gęsto zilustrował cudownymi rysunkami. Na kartach tej historii poznajemy Artura, który popada w poważne tarapaty próbując znaleźć pożywienie dla siebie i swego przyszywanego dziadka mieszkającego w podziemiach miasta. Na szczęście spotyka na swej drodze pana Wilbura oraz jego przyjaciół:pudłotrolle oraz kapuścianą głowę,którzy obiecują mu pomoc w walce ze złym Chwytaczem. Wspólnie próbują wyjaśnić tajemnicę polowań na sery oraz kradzieży pewnego wynalazku, lecz sprawy komplikują się, gdy nowi przyjaciele Artura wpadają w łapy wroga. Na szczęście łaskawy los stawia na jego drodze nowych sprzymierzeńców w postaci piratów, inteligentnych szcZurów i pomocnych wron, z którymi wspólnie wyrusza na odsiecz uwięzionym. Polecam tę książkę, bo w uroczy sposób uczy przyjaźni i odpowiedzialności za nią, a często o niej zapominamy...

Jedna z najsłodszych książek, jakie miałam okazję czytać.
Urzekły mnie zwłaszcza - jako plastyka i rysownika - urocze, frywolne rysunki, ale też niezobowiązująca fabuła i lekkość z jaką toczy się historia.

Jedna z najsłodszych książek, jakie miałam okazję czytać.

Zabawna książeczka, wciągnęła mnie do tego stopnia, ze chciałabym przeczytać dwie następne części. Nie jestem jednak pewna czy nie jest to książka z gatunku tych, które bardziej podobają się dorosłym niż dzieciom.

• 2015
  • Sprzedam
  • Literatura dla młodzieży
  • Na wymianke :)
  • Literatura dziecięca
  • Moja biblioteczka

Dodaj cytat z książki Gacie na maszt!