Opowieści grozy wuja Mortimera

Chris Priestley Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Opowieści grozy (tom 1) literatura dziecięca
Uncle Montague's Tales Of Terror
Opowieści grozy (tom 1)
literatura dziecięca
Barbara Górecka
Barbara Górecka David Roberts przygody groza

Moja ulubiona książka. Zbiór niezwykle nastrojowych opowiadań

Straszne i to jak! Moja ukochana książka EVER

Na półkach: , , , ,

Dom wuja Mortimora to miejsce, w którym nie chciałabym się znaleźć po zmroku. Ponury gospodarz spędza dni pośród zamkniętych pokoi, w towarzystwie zbzikowanego służącego i tajemniczych odgłosów rozchodzących się po korytarzach. Jaką tajemnicę ukrywa? Kim są dzieci biegające po ogrodzie?
Edgarowi nie wypada zadawać dociekliwych pytań. Przychodzi do domu wuja, by usiąść z...

Opowiadania wujka Mortimera to groza dla młodszych czytelników. Mały chłopiec nosi imię Edgar (nasuwa to skojarzenia ze słynnym Edgarem A. Poe). Dla mnie osobiście powrót do czasów dzieciństwa w świetnym stylu.

Wydawałoby się, że książka zaadresowana tylko do młodszych czytelników - nic bardziej mylnego! To jedna z tych, którą można czytać wiele razy, i nigdy nie będzie jej dość. Mroczna atmosfera, klimat przypominający nieco Edgara Poe... Historie idealne na ponure, jesienno-zimowe wieczory. Zgrabnie odtworzona klasyka. Chciałabym posiadać egzemplarz na swojej półce.

Naprawdę zaczęłam się bać

Ta książka musi znaleźć swoich czytelników. Musi opleść się wokół waszych dłoni i skierować kroki do ulubionego czytelniczego kąta. Bo gdy zaczniecie czytać to już nie będziecie mogli przestać. Będziecie czuć niedosyt grozy i historii, których lepiej nie opowiadać po zmroku. Zupełnie jak Edgar-główny bohater. Już samo imię podsuwa pierwszą wskazówkę. Czy ktoś słyszał o...

Od dawna chciałam przeczytać tę książkę. Myślę, że warto było, bo choć nie za bardzo się wystraszyłam, powieść mnie zainteresowała i miała klimat. Młodsze osoby pewnie znajdą w niej tytułową grozę i głównie takim właśnie bym ją poleciła. Tak czy siak spędziłam z "Opowieściami" miły dzień i nie żałuję tego czasu.

Książkę znalazłam pewnego dnia w Empiku, a że nie miałam co czytać pobiegłam z nią do kasy. Jest to pozycja zdecydowanie skierowana dla dzieci, chociaż sądzę, ze warto czasem przeczytać tego typu powieść. Nawet mnie przyprawiła o dreszcze.

Mhm, dreszczyk, ciekawość. Wspaniały klimat, ilustracje i różnorodność ... śmierci i stracenia zmysłów. Przygotowanie przed oglądaniem horror'ów. Uwaga, książka może stać w dziale dziecięcym, a raczej nie polecam jej młodszym czytelnikom.

Dyskusje

• Chcę w prezencie