Śladami czołgów

Okładka książki Śladami czołgów Bogdan Hamera
Okładka książki Śladami czołgów
Bogdan Hamera Wydawnictwo: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej powieść historyczna
251 str. 4 godz. 11 min.
Kategoria:
powieść historyczna
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej
Data wydania:
1952-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1952-01-01
Liczba stron:
251
Czas czytania
4 godz. 11 min.
Język:
polski
Tagi:
historia czołgi
Średnia ocen

6,0 6,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Żołnierskim szlakiem Wacław Biliński, Roman Bratny, Przemysław Bystrzycki, Bohdan Czeszko, Stanisław Ryszard Dobrowolski, Bohdan Drozdowski, Jan Gerhard, Stanisław Grochowiak, Bogdan Hamera, Józef Hen, Bolesław Jagielski, Adam Kaska, Bogusław Kogut, Jerzy Korczak, Waldemar Kotowicz, Tadeusz Kruk, Władysław Machejek, Janusz Meissner, Tadeusz Mikołajek, Remigiusz Napiórkowski, Edmund Niziurski, Eugeniusz Paukszta, Ksawery Pruszyński, Janusz Przymanowski, Jerzy Putrament, Zbigniew Safjan, Albin Siekierski, Stanisław Strumph Wojtkiewicz, Olgierd Terlecki, Witold Zalewski, Ryszard Zgórecki, Wojciech Żukrowski
Ocena 0,0
Żołnierskim sz... Wacław Biliński, Ro...
Okładka książki W polu i w kniei Karol Bunsch, Bogdan Hamera, Janusz Meissner, Eugeniusz Paukszta, Marek Sadzewicz
Ocena 7,0
W polu i w kniei Karol Bunsch, Bogda...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,0 / 10
2 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
170
147

Na półkach:

Trudno ocenić w sposób jednoznaczny tą powieść. Pod względem treści i sposobu jej napisania jest bardzo dobra. Zatem też znakomicie czyta się tą książkę. Tom I skupia się głównie na postaci Zygmunta Dynkowicza, któremu nie udało się z przyczyn zdrowotnych wstąpić do armii Andersa. Chodzi tu generalnie o jego niejednoznaczną postawę wobec władza radzieckich i socjalizmu, czy nawet zamierzanie dezercji. Kolejno jednak człowiek ten niejako "prostuje" się, tj. nabiera przekonania do słuszności takiej drogi. Natomiast tom II jest już powiązany bardziej z powstaniem warszawskim, głównie zaś wszystko obraca się wokół Boguty, zastępcy dowódcy kompanii, gdzie jest m.in. Dynkowicz. Jednak od strony historycznej jest to skrajny przypadek propagandy PRL. Wydarzenia historyczne odwrócono o 180 stopni. Okazuje się, że Armia Czerwona doszła do Warszawy po Armii Polskiej, utworzonej w ZSRR. Ponadto Armia Polska z marszu dokonała nieudanej próby przerzutu całej dywizji na drugi brzeg Wisły, by wesprzeć powstanie. Jednak z uwagi na brak chęci współpracy ze strony AK pomoc ta załamuje się, zaś z dywizji niewiele zostaje. Faktycznie jednak żadnej pomocy nie było, zaś Armia Czerwona wyzwalała Warszawę dopiero po klęsce powstania. Chęć współpracy ze strony AK też istniała. Jednak wiadomo ja to traktowano.

Trudno ocenić w sposób jednoznaczny tą powieść. Pod względem treści i sposobu jej napisania jest bardzo dobra. Zatem też znakomicie czyta się tą książkę. Tom I skupia się głównie na postaci Zygmunta Dynkowicza, któremu nie udało się z przyczyn zdrowotnych wstąpić do armii Andersa. Chodzi tu generalnie o jego niejednoznaczną postawę wobec władza radzieckich i socjalizmu, czy...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    2
  • Chcę przeczytać
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Śladami czołgów


Podobne książki

Przeczytaj także