Obcy element

biografia, autobiografia, pamiętnik
9788373019928
Jerzy Redlich
smoleńsk KGB wspomnienia

Rewelacyjna książka o bardzo dobrym człowieku. Człowieku, który nad życie cenił sobie prawdę i będąc funkcjonariuszem KGB dążył do prawdy katyńskiej. Przykre jest to, jak został potraktowany w naszym kraju, gdy w nim zamieszkał. Ludzie mogący pomóc i mający ku temu instrumenty - nie pomogli. Hańba im, a Panu Zakirovowi chwała!

7,5/10

Chapeus bas panie Zakirov!

Historia życia człowieka dążącego niezłomnie do wyjaśnienia prawdy i to prawdy w walce o wyjaśnienie zbrodni katyńskiej. Prawdy która kosztowała go prześladowanie, cierpienie, biedę, emigrację do Polski, gdzie jego dramat się nie kończył, gdyż musiał stanąć na głównej ulicy w Łodzi z żebraczą czapką. Autor również zdrowo ocenia obłudę i fałsz...

Książka wzbudziła mój ogromny szacunek i wdzięczność dla autora, jako głównego świadka i osoby, która walczyła całe życie o prawdę, jako największą wartość w życiu. Książka ma dla mnie walor historyczny, można spojrzeć wgłąb struktury społeczeństwa tamtych lat ZSRR. Tym bardziej, iż autor miał doświadczenia w tak wielu miejscach w ważnych momentach historycznych! No i...

Wspaniały człowiek,z przykrością czytałam o postawach Polaków,którzy byli obojętnie na los tego Pana.Niestety wiele osób z naszego społeczeństwa "wypranych" przez różnego rodzaju telewizje,gazety nie czuje potrzeby poznać losów swojej historii,mówi,że lepiej nie drażnić niedźwiedzia,a później wynikają takie sytuacje.Przykre.

Książka bardzo mi się podobała.Warta przeczytania.Poruszająca.

Ciekawe, momentami wstrząsające relacje byłego członka KGB. Książkę czyta się dobrze i na pewno nie jest to czas stracony. Dodatkowo kilka małych, interesujących wątków polskich.

JEŻELI KATYŃ TO DLA WAS NIE TYLKO 10 KWIETNIA 2012 R,- PRZECZYTAJCIE KONIECZNIE.

Literatura faktu, zapis wspomnień osoby żyjącej, niecodzienne wspomnienia, a najlepiej jeżeli wszystko to jest budzącym dreszcz emocji opowiadaniem. Taka przyjemność z czytania utworu literackiego zapada w pamięć nie mniej aniżeli zbiór zachowanej korespondencji znanej osobistości albo dzieło przybliżające najnowsze dokonania naukowe.
Książka zrobiła na mnie nie najgorsze...

Bardzo ciekawa. Autor opisuje swoją młodość u boku partii komunistycznej, później sam do niej wstępuje i jako człowiek prawy postanawia rozwiązać zagadkę Katynia. Polecam fanom historii współczesnej.

Dyskusje

• Do kupienia
  • 2010
  • Kryminał
  • Wspomnienia
  • Historia
  • historia

Dodaj cytat z książki Obcy element