Anioł stróż. Ślub. Prawdziwy cud

Okładka książki Anioł stróż. Ślub. Prawdziwy cud Nicholas Sparks
Okładka książki Anioł stróż. Ślub. Prawdziwy cud
Nicholas Sparks Wydawnictwo: Reader's Digest literatura piękna
The Guardian ; The wedding ; The believer (True believer)
Reader's Digest
2008-01-01
2008-01-01
Elżbieta Zychowicz
trzypak powieść amerykańska

Nie przepadam za tego typu literaturą ale jak juz się przeczytało wszystkie książki zabrane z domu...... No i odkrycie "to się da czytać!" szok "to nawet niezłe". Wątek nie skomplikowany, trochę naiwno-sentymentalny, ale odmużdzacz dobry. Taki spokojny relaks

Powiem tak. Nigdy nie trzęsły mi się tak ręce jak dziś w nocy gdy kończyłam książkę. Nie chciałam takiego zakończenia, a na samą myśl mi łzy lecą. Ale książka jest fantastyczna. Trochę pół żartem, trochę kryminału i przede wszystkim łez. Gratulacje dla Nicolasa ;)

Szczerze mówiąc nie wiem skąd tak dobre opinie o tej książce. Ja nie doczytałam ost 20 stron, bo ta książka mnie po prostu irytuje, a nie to chcemy odczuwać sięgając po książki. Jest banalna, beznadziejna, dialogi jak dla 10-latek. Rozumiem romantyczne historie, ale te nie są nawet urocze. Zawiodłam się na Sparksie. Po prostu dno.

Uwielbiam ksiązki Nicholasa Sparks'a!!!! Tak po raz kolejny to piszę:)
"Anioł Stróż" to jedna z tych książek Sparks'a, która sprawiła że popłynęły łzy, bo nie takiego zakończenia się spodziewałam. Pierwsze łzy popłynęly po przeczytaniu prologu, kolejne na smutny koniec, no dobra nie do konca smutny. Jest to też pierwsza książka, Sparks'a, w której tak naprawdę postacia pierwszoplanową jest pies. Sparks w wielu wywiadach podkreślał nie raz i nie dwa, że zawsze marzył by napisać książke, której bohaterem będzie pies właśnie i moim zdaniem udało mu się. Śpiewak bo tak wabil sie czterołapny bohater tej książki był po prostu genialny. Jest to też historia młodej wdowy Julie prześladowanej przez psychopatycznego Richarda, między tym wszystkim mechanik Mike i jak to w ksiązkach Sparks'a bywa pomocni mieszkańcy miasteczka... Książka warta przeczytania chętnie zobaczyłabym tę historie na dużym ekranie.

Uwielbiam ksiązki Nicholasa Sparks'a!!!! Tak po raz kolejny to piszę:)

Trzy opowiadania, czyli dla każdego coś dobrego.

Trzy opowiadania, czyli dla każdego coś dobrego.

Julie Barenson została wdową w wieku dwudziestu pięciu lat Jej mąż Jim zmarł z powodu guza mózgu.
W Boże Narodzenie rok po jego śmierci Julie otrzymuje dziwną przesyłkę – doga niemieckiego , któremu nadała imię Śpiewak. Psa tego otrzymała od Jima. Do przesyłki dołączony był list od zmarłego męża.
Mijają cztery lata . Julie postanawia zacząć układać sobie życie na nowo. Pomagają jej w tym przyjaciele, a zwłaszcza Mike. Julie zaczyna umawiać się na randki. Co dziwne - pies reaguje ostro na każdego mężczyznę mającego względem Julie poważne zamiary. Na wszystkich z wyjątkiem Mike’a.
Pewnego dnia kobieta poznaje Richarda. Ujmuje on Julie pod każdym względem. Zaczynają się spotykać, jednak Julie nie potrafi go obdarzyć ciepłymi uczuciami. Zakochuje się w swoim przyjacielu. Richard jednak nie ma zamiaru zrezygnować ze swoich marzeń o wspólnej przyszłości z Julie.
Powieść łączy wątek miłośny z sensacyjnym. Ciekawie opowiedziana historia wciąga czytelnika szybko. Dialogi są barwne , chwilami zabawne. Postacie kreślone wprawną ręka autora. Czytając mamy okazję zastanowić się nad tym jak wydarzenia z dzieciństwa wpływają na nasze życie.
Tajemnice z życia Richarda zmieniają życie dziewczyny w koszmar...Wątek sensacyjny , moim skromnym zdaniem świetnie napisany. Trudno mi było oderwać się od książki.
Po przeczytaniu pierwszych stron książki pomyślałam ,że przypomina nieco filmy familijne wyświetlane podczas świąt Bożego narodzenia . Samotność , święta , list , pies... Potem zupełnie zmieniłam zdanie. Podoba mi się również przesłanie tej książki .
Ludzie , którzy nas kochają i których my kochamy nigdy nie odchodzą , zawsze są przy nas ,w naszych sercach . Także po to , by nas chronić ... także niekiedy przed nami samymi . :-)

„I nie obawiaj się. Gdziekolwiek się znajdę, będę Cię strzegł. Zostanę twoim aniołem stróżem, kochanie. Możesz mi zaufać, postaram się, żebyś zawsze była bezpieczna”*
To bardzo dobra powieść.
Moja ocena 6/6

Mijają cztery lata . Julie postanawia zacząć układać sobie życie na nowo....

Super !

Super !