Namiętność

Lauren Kate Wydawnictwo: Mag Cykl: Upadli (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction
Passion
anioły miłość klątwa fantastyka

Oficjalne recenzje i

Miłość wędrująca w czasie

Link do recenzji

Mam z tą serią problem, są momenty, że książka bardzo wciąga, ale są też takie, że jest niezwykle nużąca. W tej część towarzyszymy głównej bohaterce z podróżach w czasie, gdzie odkrywa swoje poprzednie żywoty. Początkowo niewiele się z tego dowiadujemy, dopiero na końcu okazuje się od czego to się zaczęło.

Moim zdaniem, ta część okazała się dużo lepsza od poprzednich. Nareszcie mamy jakąś akcję! Historia wprawdzie robi się poplątana, a miejscami nawet nielogiczna, ale nadal jest ona dość ciekawa.

Choć dwie wcześniejsze części aż tak mnie nie zachwyciły, trzecia bardzo mnie wciągnęła. Nie spodziewałam się takiego rozwoju wydarzeń! Cykl Upadli wciąga bardziej w miarę czytania. Przygody bohaterki nabieraja tempa i zaczynają rozgrywać się w zaskakujących sceneriach.

Na półkach: , , , ,

Mój problem z tą książka polega na tym, że, tak samo jak w poprzedniej części, mam wrażenie, że nic się w niej nie dzieje. Owszem Lucy wędruje w czasie i spotyka swoje poprzednie wcielenia, ale w sumie nic z tego nie wynika. Trochę więcej dzieje się na ostatnich pięćdziesięciu stronach, ale też jest to nieco naciągane i całe to "przekleństwo" jest dla mnie niezrozumiałe i...

Uważam że najlepsza ze wszystkich części jakie przeczytałem. Podróże do przeszłości Luce zdecydowanie na plus. Dzięki czemu główna bohaterka nabrała charakteru i przestała być już taka irytująca jak w poprzedniej części. Zakończenie zaskakujące i też na plus. Nie jest to jednak arcydzieło. Momentami bywa nudna.

Niestety jedna z nudniejszych części, kiedy to Lucy wędruje do swoich poprzednich żyć i obserwuje w jakich okolicznościach dochodzi do jej śmierci. W pewnym momencie dołącza do niej kamienny gargulec i na koniec robi się najciekawiej. gargulec pokazuje swoją prawdziwą postać- jest Lucyferem i sytuacja jeszcze bardziej się komplikuje.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kontynuacja Upadłych.Luce wierzy że jest sposób by nie ginęła co siedemnaście lat ale do tego musi wybrać się w przeszłość i wcielić się w swoje wcześniejsze życia.Gdy Luce krąży między wcieleniami podąża za nią Cam oraz zdeterminowany Daniel.Jej ukochany musi ją powstrzymać przed zmienieniem biegu historii inaczej ich miłość oraz oni sami przestaliby istnieć. Jak potoczy...

Logika tej książki zabija.

"-W każdym życiu wybiorę Ciebie , tak jak Ty zawsze wybierales mnie . Na zawsze. "-To jedno z najpiękniejszych wyznań miłosnych jakie kiedykolwiek czytałam.

W tej części Luce podróżuje przez Glosiciele po swoich poprzednich wcieleniach. Dziewczyna chce zrozumieć swoją miłość do Daniela i poznać powód ich przekleństwa.
Początkowo podróżuje sama , aż później zaczyna...

4 688
    3 116