Namiętność

Mogą Ciebie zainteresować

Oficjalne recenzje i

Miłość wędrująca w czasie

790 186 98

Trzecia część lepsza niż dwa pierwsze tomy razem wzięte. W końcu Luce bierze się w garść i zaczyna samodzielnie podejmować decyzje. jJej podróż przez epoki pokazuje nie tylko historię miłości jej i Daniela, ale jest też okazją do zrozumienia całości ich historii. Akcja toczy się wartko, dramatyzm miłości Luce i Daniela powoduje co rusz kołatanie serca podczas lektury, aż do zakończenia zahaczającego wręcz o tematykę mitologiczną i religijną.

W porównaniu do poprzedniej części, "Namiętność" jest o wiele ciekawsza. Sam temat podróży w historii bardzo mi się spodobał i merytorycznie także był w porządku. Niestety, motywy Lucy były tak poplątane, że kompletnie nie rozumiałam co ona w końcu chce zrobić z sobą i ze swoją przeszłością. Stała się jeszcze bardziej irytująca - poza Danielem nie istnieje dla niej nic, a nadal uważam, że ich wątek miłosny jest jednym z najsłabszych ogniw tej serii. Szkoda też, że bohaterów drugoplanowych było tak niewiele. Jednak pomimo irracjonalnych zachowań, główna bohaterka miała swoje dobre momenty. Poza tym chętnie zobaczę, jak Autorka wybrnie z zakończeniem w następnej części.

Lekkie odbicie od niespodziewanie słabszej drugiej części serii.
Przyjemnie było zagłębić się w podróże w czasie, widząc krótko opisywane wybrane wcielenia Luce.
Naprawdę ciekawy pomysł na wyjaśnienie przyczyn, treści oraz rozwiązania przekleństwa ich wspólnej miłości. Można by rzec, że nastąpiło w jakiś sposób szczęśliwe zakończenie.
Ale nie nie, autorka pragnęła dorzucić coś więcej od siebie.
Walka przenosi się z płaszczyzny namiętności w stronę obrony uniesienia i upadku aniołów.
Szkoda tylko, że od początku było wiadomym kim jest tajemniczy Bill - trochę to ukradło z poczucia zaskoczenia.
Mimo to fabuła nie jest zła - najważniejsze, że wątek główny, czyli romantyczny wciąż nie jest infantylny ani męczący. Wiadomo - pojawiła się zmiana z nieśmiałych pocałunków i westchnień ku narastającemu pożądaniu: fizycznemu oraz psychicznemu.
Ciekaw jestem jak zakończy się ta wciąż przyjemna dla mnie przygoda.

Lekkie odbicie od niespodziewanie słabszej drugiej części serii.
Ale nie nie, autorka pragnęła dorzucić...

Przyznam szczerze, że do tej części podeszłam po dość dłuższej przerwie od czytania poprzednich i z początku obawiałam się, że mimo iż historię Luce i Daniela pokochałam od pierwszych stron, w tym tomie nie sprawi na mnie tak wielkiego wrażenia.
Jak bardzo się myliłam.... To była jak podroż w czasie i gdy uczucia rosły miedzy naszymi bohaterami z każdą stroną tak moje oddanie dla całej serii stawało się coraz większe. Ostatecznie całość sprawiła że moje serce na nowo zabiło dla tej historii i już nie mogę się doczekać gdy w ręce wpadnie mi kolejna część.

Chyba najslabsza z tych 3 pierwszych części. Mimo to będę kontynuować czytanie tej serii

Lauren Kate w Namiętności powoli zmierza ku końcowi swojej serii o upadłych aniołach. W tej części dowiadujemy się coraz więcej o przekleństwie, które połączyło Luce oraz Daniela i które sprawia, że za dziewczyna jeszcze w żadnym wcieleniu nie dożyła pełnoletności.

Trochę czuć, że autorce kończą się pomysły i miesza się w zeznaniach - nie każda sytuacja w książce jest zgodna z logiką, zwłaszcza jedna z końcowych scen, natomiast przytoczenie je by było zbyt dużym spoilerem. Faktem jest natomiast, że autorce niekoniecznie wychodzą podróże w czasie.

Luce jest nieco irytująca, zresztą jak zawsze - jest szalenie zakochana w Danielu przez co robi dużo głupich rzeczy i na sam jego widok zapomina, co miała zrobić. Natomiast przypuszczam, że autorka chciała ty podkreślić moc ich przekleństwa, a przynajmniej mam taką nadzieję, że tak było.

Natomiast podróże Luce w czasie są bardzo ciekawe. Dzięki temu, że co chwilę dziewczyna przenosi się w nowe miejsce w odległych czasach, łatwo było utrzymać zainteresowanie czytelnika. Język postaci uważam za nie do końca dopasowany do czasów, ale cóż, to tylko książka dla młodzieży, nie ma co oczekiwać cudów.

Na uwagę w tej części zasługuje również tłumaczka i jej... konversy. Nie wiem dlaczego to tak zostały wymyślone, a zastosowanie takiego zapisu nie ma żadnego sensu - ani nie jest to całkowicie spolszczona nazwa, ani tłumaczenie marki obuwia nie ma sensu, zwłaszcza gdy w Polsce też jest ono znane i dostępne. A jeśli chodziło o sam typ buta, to mamy w Polsce takie jedno słowo - trampki. Nie ma za co!

Wydanie jest również nieco niechlujne. Już na pierwszej stronie zrobiony jest błąd, w pozostałej części książki też jest kilka sporych. Wygląda to, jakby książka została wydana na szybko i po taniości, byle jak najwięcej zarobiła przy jak najmniejszych kosztach.

Porównując wcześniejsze dwie części uważam, że Namiętność była świetna. Przede wszystkim nie było nudnej akcji. Każdy rozdział to inny kraj, inny rok i inna historia dwójki bohaterów. Rozdziały są podzielone na to co się dzieje u Lucy i na to co u Daniela - dzięki temu jest wprowadzona pewna dynamika.
Oczywiście to, że akcja była dobra nie wyklucza tego, że Luce była dalej irytująca jak zawsze. Jej lekkomyślne zachowania i podejmowane decyzje "pod wpływem chwili" były czasem tak głupie, że nie wierzyłam, ze ona może to robić - ale na szczęście podróż w czasie nauczyła ją pewnych rzeczy i wydaje mi się, że dzięki temu dojrzała.
Co dziwne Daniel w tej części był w porządku. Rozdziały z jego udziałem bardziej mi się podobały.

Oczywiście to, że akcja była dobra nie wyklucza tego, że Luce była dalej...

3 reread
Ta część podobała mi się najmniej, mimo że wydawało mi się, że była jedną z moich ulubionych. To, że Luce odwiedza swoje poprzednie wcielenia nadało tej części schematyczności i przez to trochę się nudziłam. Zabrakło mi tu również relacji Luce i Daniela, na której rozwinięcie wciąż czekam. Mimo tego nadal czyta się tą serię bardzo szybko.

3 reread

Luce kolejno przechodzi przez głosicieli i pragnie odkryć jaką klątwą została przeklęta jej i Daniela miłość.
Mnie wzruszyły opisy kolejnych śmierci Luce, których Daniel wciąż od nowa musiał być świadkiem. Karty powoli się odkrywają i tajemnica wyjaśnia się, lecz nie zupełnie.
Polecam książkę, momentami wzrusza, trudno oderwać się od podróży Luce.

Polecam książkę, momentami wzrusza, trudno oderwać się od podróży Luce.

Na półkach: , , , ,

Ta część cyklu Upadli podobała mi się jak na razie najbardziej.
Odkrywanie poprzednich żywotów Lucindy jest niezwykle ciekawe , przez co od książki nie można się oderwać.
Zdecydowanym jej plusem jest różnorodność miejsc i czasu akcji :)
Nie da się przy niej nudzić.

Ta część cyklu Upadli podobała mi się jak na razie najbardziej.
Zdecydowanym jej plusem jest różnorodność miejsc i czasu akcji :)
Nie da się przy niej nudzić.