Miłość wędrująca w czasie

Tajemnica Tajemnica
26.08.2011
Okładka książki Namiętność Lauren Kate

„W każdym życiu wybiorę Ciebie. Tak jak Ty zawsze wybierałeś mnie. Na zawsze.” Czy może być piękniejsze wyznanie miłosne?
„Namiętność” Lauren Kate opowiada o miłości, pięknej, prawdziwej miłości, ponadczasowej i ponad klasowej. Nic i nikt nie mógł stanąć na przeszkodzie prawdziwemu uczuciu, bo ono i tak okazywało się silniejsze. Kochankowie gotowi byli zrobić wszystko, albo jeszcze więcej, aby wreszcie pozbyć się ciążącej klątwy i móc cieszyć się szczęściem.

Luce i Daniel są bohaterami powieści, której głównym wątkiem jest podróż w czasie. Obydwoje „ganiają” się między epokami, ukazując swoje poprzednie wcielenia i wzajemne relacje. Luce widzi samą siebie umierającą w ramionach kochanego, co tylko dodaje jej sił do dalszego działania. Daniel zdaje sobie sprawę z podwójnego cierpienia swojej ukochanej i przeżywa wszystko razem z nią. Gonitwa trwa, wszystko dzieje się tak szybko, że aż trudno się odnaleźć.

Pośpiech bohaterów, kolejne wydarzenia i odkrywane tajemnice sprawiają, że czytelnikowi zaczynają pocić się ręce ze zdenerwowania. Chciałoby się szybciej i szybciej dobiec do sedna problemu, wreszcie dowiedzieć się, o co tak naprawdę chodzi …. A kiedy już osiągniemy cel, owszem zadowolenie jest wielkie, to niemal uczta dla smakosza gatunku fantasy, ale mimo wszystko pozostaje dziwny żal, że to już? Dlaczego tak szybko się skończyło?

Lauren Kate z pewnością na długo pozostanie w pamięci czytelników dzięki cyklowi „Upadli”. Zasługuje na spore uznanie za sposób pisania i prowadzenia akcji. Wydawać by się mogło, że temat banalny, a co tam podróże w czasie, przecież to już było. Autorka jednak poradziła sobie z tematem doskonale. Prowadzi czytelnika przez różne państwa, kultury, epoki w bardzo ciekawy sposób, nie zapominając o ważnych szczegółach. Nie używa skrótów myślowych i byle jakiego traktowania tematu. Faktycznie każdy moment jest dopracowany, a cała historia zdecydowanie stanowi spójną i przemyślaną całość.

Iwona Zaczek