Numer

Okładka książki Numer
Marcin Wolski Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza Seria: Fantazja, Przygoda, Rozrywka fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Fantazja, Przygoda, Rozrywka
Krajowa Agencja Wydawnicza
1983-01-01
1983-01-01
Fantazja Przygoda Rozrywka SF

więcej Więcej

Stara dobra szkoła dyktatorów, bez względu na to czy są z krwi i kości, czy z krzemu.

Cóż, według mnie, niestety, nic. Nawet jako słuchowisko w odcinkach.

Antyutopijna niedaleka przyszłość. Trzydzieści dziewięć miliardów ludzi skoszarowanych w 39 megablokach. Zamiast nazwiska numer, który przydziela się na podstawie testów na inteligencję, a który wyznacza miejsce w społeczeństwie, im mniejszy tym wyższe. Wszystkim i wszystkimi rządzi GLOK (GLObalny Komputer) nadzorowany przez pierwszą setkę. I wszystko wygląda doskonale....

Przepiękne studium tyranii.
Mniej obeznanym z dawnymi czasami podpowiem, że "Numer" był słuchowiskiem radiowym w doskonałej obsadzie. Szkoda, że nikt nie pomyślał o reedycji dźwiękowej. A może jest jakaś blokada dla wydawania satyr?

• Fantastyka
  • Wolski Marcin