Bij w werbel i nie lękaj się. Wspomnienia

Maria hrabina von Maltzan Wydawnictwo: Via Nova biografia, autobiografia, pamiętnik
978-83-60544-78-5
Małgorzata Słabicka
Via Nova
wspomnienia
biografia, autobiografia, pamiętnik
978-83-60544-78-5
Małgorzata Słabicka
wspomnienia

Bohaterka książki pochodzi z moich stron. Wiele razy przechadzałam się po parku podziwiając rozmiary Rododendronów. W pałacu w którym mieszkała również miałam okazję bywać. Dlatego inaczej podchodzę do tej książki. Kiedy ją czytałam podchodziłam do niej bardziej "osobiście". Książa jest lekkim językiem napisana, przyjemnie się ją czyta ale brakuje mi trochę więcej opowieści...

Warto przeczytać.
Po pierwsze ze względu na sylwetkę autorki i bohaterki- mało znanej w Polsce niemieckiej hrabiny z Milicza, która przez całe życie postępowała wedle własnego sumienia, często wbrew obyczajom i z narażeniem życia. Swoimi przygodami mogłaby obdzielić kilka innych istnień i jak sama powiedziała, nie nudziła się ani minuty.
Po drugie- książkę czyta się jednym...

• 2017
  • Przeczytane 2015
  • BIOGRAFIA
  • Życiorysy niebanalne
  • C) (BM)

Dodaj cytat z książki Bij w werbel i nie lękaj się. Wspomnienia