Inna miłość

1993-01-01
1993-01-01
93-900564-5-3
homoseksualizm

W książce zdecydowanie brakuje poparcia źródłowego i odniesień bibliograficznych. Jest to zbiór przypadkowych, bardzo krótkich opowieści. Często pojawiają się cytaty, ale nie wiadomo z jakiego są źródła. Mimo wszystko całość zachęca do pogłębienia tematu i weryfikowania informacji we własnym zakresie.

Raczej zbiór anegdot niż rzetelnej wiedzy. Kilka błędów. Trochę myślenia życzeniowego. Są lepsze pozycje na ten temat.

Książka rozpoczyna się opisem postrzegania związków homoseksualnych w starożytnej Grecji, a gdzieżby indziej(?). Z podziałem na Ateny i Spartę, jak zapewne pamiętamy z lekcji historii te polis różniły się w dużym stopniu systemem państwowości co stało się przyczyną różnic w traktowaniu związków męsko-męskich. Dalej przechodzimy do starożytnego Rzymu. Od tego momentu poszczególne rozdziały opierają się w swej treści na konkretnych przykładach, z małym wyjątkiem będą to zawsze jacyś władcy.
Z Romu przechodzimy do świata arabskiego, gdzie autor przedstawia nam niespełnioną miłość filozofa. Następny przystanek to Hiszpania za czasów walk z Maurami i historia obrotnego-lizusa-poety, i jego ciekawego życiorysu. Trafiamy nawet do naszej kochanej Polski i historii Bolesława Szczodrego.
Jest to ciekawy zbiór informacji, który przyjemnie się czyta.

• LGBT
  • E-booki
  • Pozycje odemnie już w biblioteczce
  • LBGT
  • LGBT+
  • ☆ 2016 ☆

Dodaj cytat z książki Inna miłość