Bóg bez znaczenia
W połowie wieku XX Andre Malraux powiedział, a wielu później po nim to powtarzało, że „wiek XXI będzie wiekiem mistyki, albo go w ogóle nie będzie”. Żyjemy w połowie drugiej dekady XXI wieku i mistyków w istocie przybywa, ale nie wydaje się, by ich obecność zmieniała nasz świat na lepszy. Pewnie dlatego pojawia się coraz więcej głosów, które przekonująco dowodzą, że zarówno bez mistyków, jak i bez ich Boga nie tylko da się żyć, ale żyje się pełniej i szczęśliwiej.
Takich głosów przybywa również w „katolickiej Polsce”. Książka Janusza Majcherka Bóg bez znaczenia to jeden z dowodów, że nie wolno przejść obok nich obojętnie. Autor przekonująco wyjaśnia, iż takie „bezbożne” życie może być dobre, spełnione i szczęśliwe. Książka w sposób zwięzły i przystępny rozbija religijne iluzje, ukazując możliwość dojrzałej i odpowiedzialnej obecności w świecie bez konieczności odwoływania się do pozaziemskich autorytetów. Lektura obowiązkowa dla wierzących i ateistów.
Porównaj ceny
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Polecane księgarnie
Pozostałe księgarnie
Informacja
Książka na półkach
- 57
- 24
- 12
- 3
- 3
- 3
- 1
- 1
- 1
- 1
Wypożycz z biblioteki
Cytaty
Istnienie boga przestaje być istotne, ważne pozostaje dziedzictwo kulturowe stworzone przez ludzi w to istnienie wierzących, a podtrzymywane...
RozwińJeśli przykrości czy straty doznane przez religie i ich wyznawców związane są z odkryciami naukowymi, upowszechnieniem praw człowieka, swobo...
RozwińNie trzeba zakładać istnienia boga, żeby mieć bogate życie duchowe.
Opinie [5]
Autor bez urażania uczuć religijnych pokazuje dlaczego religia przestaje mieć znaczenie w życiu społecznym, pozostając jednak ważna w sferze prywatnej. Szybko się czyta, książka mnie nie znużyła, może dlatego, że lubię filozofię :)
Pokaż mimo toObirek na obwolucie pisze, że jest to książka przystępna. Nic takiego! Lektura bardzo męcząca, książka ciężko napisana, pełna długaśnych zdań i akapitów, cytatów. Brzmi jak jakaś rozprawa naukowa, co i rusz mamy cytat z jakiegoś filozofa, ale gdzie są myśli pana Majcherka? Porusza niezwykle ciekawe tematy, ale nie ma zdolności przedstawienia ich w postaci strawnej. Są...
więcejHmmm, od czego by zacząć? Dla mnie znaczenie Boga/boga jest jedną z najistotniejszych kwestii, którym poświęcam uwagę. A Majcherek w samym tytule pisze, że Bóg jest bez znaczenia. Nawet dla osoby niereligijnej, jak ja, taki pogląd wydaje się przesadzony.
więcejGłówną tezą autora jest to, że istnienie osobowego boga (jakiegokolwiek w monoteistycznej religii) jest jedynie kwestia...
Nazwisko autora na okładce nie do końca odpowiada faktom momentami bowiem miałem wrażenie, iż to co czytam to jedynie zlepek cudzych wypowiedzi nie zaś przemyślenia p. Majecherka. Cytaty ważna rzecz, nie ulega to wątpliwości, warto jednak czasem napisać coś od siebie.
więcejWażniejszym jednak zarzutem jest to, iż książką nic naprawdę nowego nie wnosi. Autor być może świadom tego...
Trudna. Trzeba być bardzo skupionym, żeby wszystko wyłapać ;-) Daje do myślenia, a w zasadzie ubiera w słowa to co ma się w myślach. Może tak - to co ja mam w myślach. Bo niekoniecznie inni mają to samo... Przerażające, że istnieją tacy ludzie, którzy zamiast po prostu być dobrymi ludźmi, udają dobrych na pokaz... w imię Boga.
Pokaż mimo to