Dramat katyński

historia historia Polski II wojna światowa zbrodnia egzekucja Katyń Stalin NKWD
historia
83-05-12376-6
historia historia Polski II wojna światowa zbrodnia egzekucja Katyń Stalin NKWD

Jest to praca naukowa, dlatego polecam szczególnie. Autor jest badaczem sprawy, a ten krótki raport jest opatrzony w szereg ciekawych przypisów z dokumentami, tłumaczonymi stenogramami i korespondencją pomiędzy decydentami krajów zaangażowanych w walkę z Hitlerem. Dowiesz się o tej drugiej odsłonie dramatu gdy sprawa jest zakłamywana i wykorzystywana do gry przeciw Polsce w...

Stricte naukowa publikacja prof. Czesława Madajczyka dziś wydawać się może jako dość mocno zdewaluowana, jeśli chodzi o materiały w niej przedstawione. Książkę wydano w drugiej połowie 1989 roku. Tematyka dopuszczonej do druku publikacji wskazuje, że odwilż polityczna w naszym kraju postępowała znacznie (do zamknięcia urzędu cenzury dojdzie w roku 1991).

Sam autor we...

• Historia
  • Historyczne
  • II wojna światowa
  • Z wojną w tle
  • Posiadane książki
  • 1997
  • Historia/Fakty/Powieści

Dodaj cytat z książki Dramat katyński