Kim byłbym bez ciebie?

Que serais-je sans toi?
literatura piękna
Joanna Stankiewicz-Prądzyńska
powieść francuska

Książka już jakiś czas stała u mnie na półce, tak jak inne tego autora-w jeszcze poprzednim wydaniu(!) i w końcu nadszedł czas aby ją przeczytać. Musso ma dość specyficzne pióro, dlatego robię sobie przerwy między jego powieściami, bo może to męczyć. Niestety tutaj, pomimo ów przerwy, zmęczyłam się i tak!! Mam nadzieję,że to wyjątek wśród jego powieści, bo mam następne w...

Poziomem Musso nie ustępuje. Jakże spotkanie w zaświatach musi być znaczącym przeżyciem dla autora, że często wplata ten wątek

"Tak, to nigdy nie jest proste. Ale jeśli któregoś dnia trafi się na właściwą osobę, a ten dzień będzie właściwym momentem, to podobno wszystko staje się jasne i proste."

Życie kładzie nam czasem kłody pod nogi, czasem nasze życie nie jest takie jakie byśmy chcieli. Jednak jedno jest pewne, nie możemy się poddać. Jak się poddamy może to spowodować, że nie zobaczymy co nam...

To moje pierwsze spotkanie z autorem i mam bardzo mieszane uczucia. Ta książka pod względem poziomu to taka długa droga w dół. Składa się z trzech części. Pierwsza jest rewelacyjna, druga odrobinę gorsza, za to kompletnie nie kupuję części trzeciej.
Głównymi bohaterami są Gabrielle i Martin. Kiedy ich poznajemy, Gabrielle ma dwadzieścia lat, jest Amerykanką, studiuje....

Na półkach: , , , ,

Wkurzające są dla mnie te metafizyczne, niebiańskie wtracenia w akcje wielu (a nawet w większości) powieści autora.

Czytałam w oryginale, dlatego nie byłam pewna, czy dobrze zrozumiałam zakończenie. Siostra później przeczytała po polsku, więc ją dopytałam. I jej zdaniem końcówka też jest zbyt dziwaczna. Ale do tego momentu to całkiem wciągająca lektura w typowym dla Musso duchu.

Lekka i przyjemna książka. Można ją zabrać na plażę lub poprostu zrelaksować się przy niej po ciężkim dniu pracy.
To pierwsze moje spotkanie z tym autorem, ale chętnie będę do niego wracać, ponieważ ma bardzo przyjemny styl pisania. Polecam.

Książka Guillaume Musso Kim byłobym bez Ciebie opowiada historię Gabrielle i Martina- dwojga dojrzałych ludzi, których w młodzieńczych latach łączyło piękne uczucie, które nie miało szans przetrwać. Martin to policjant, którego zawodową ambicją jest złapanie Archibalda- utalentowanego złodzieja, który jest ojcem Gabrielle, o czym ona nie wie. Drogi tych trojga połączą się,...

Książka z cyklu tych, które są okay, ale jednak czegoś im brakuje. z jednej strony młodzi, piękni zakochani w sobie do szaleństwa, ale niestety nie jest im pisane zakończenie "żyli długo i szczęśliwie" z drugiej strony dorosłość, Nemezis i spotkanie po latach, a z trzeciej strony ostatnia część i w końcu ten prawdziwy w swojej nieprawdziwości Musso.
Mam totalnie mieszane...

Dyskusje