Ochota 1944

Józef K. Wroniszewski Wydawnictwo: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej historia
Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej
historia Polski II wojna światowa powstanie warszawskie
historia
historia Polski II wojna światowa powstanie warszawskie

Na półkach: , , , ,

Bardzo cenna monografia przywracająca pamięć o pomijaną przez historię przebiegu Powstania Warszawskiego Ochotę. Przyczyną dla której Ochota była i jest pomijana było oderwanie tej dzielnicy Warszawy od głównego nurtu Powstania.
Autorowi monografii należą się ogromne wyrazy wdzięczności za podjęty trud, za bardzo prawdziwy, rzetelny i szczegółowy zapis o Powstaniu...

Na rynku księgarskim jest bardzo mało pozycji dotyczących Powstania Warszawskiego w IV Obwodzie Ochota.Książka Pana Wroniszewskiego zapełnia tą lukę.Przeczytałem ją z wielkim zainteresowaniem,polecam ją wszystkim którym tragiczna historia tego zrywu jest bliska.

• II Wojna Światowa
  • Powstanie Warszawskie