ABC Alchemii

2006-01-01
83-11-10439-5
Anna Daria Polszewska
alchemia

Trudno się czyta, bo aby próbować coś zrozumieć, trzeba być ciągle skupionym.
Po lekturze można wywnioskować o czym śpiewa Maynard w Lateralus.

Trudno się czyta, bo aby próbować coś zrozumieć, trzeba być ciągle skupionym.
Po lekturze można wywnioskować o czym śpiewa Maynard w Lateralus.

Uwielbiam książkowe propozycje, dzięki którym staję się mądrzejsza, bardziej kompetentna oraz świadoma – a przede wszystkim te, które intrygują mnie dotychczas kompletnie nieznaną mi dziedziną sztuki czy nauki. W „ABC Alchemii” znajdziesz pełne ciekawych, powstałych wiele lat wcześniej ilustracji, rozdziały, które pokrótce przedstawią Ci sylwetki najsłynniejszych alchemików, przybliżą istotne dla tej dziedziny mity i historie, a nawet… opowiedzą o słynnych kartach Tarota. Jeśli interesują Cię żywioły, natura oraz symbolika liczb i znaków zodiaku – zdecydowanie jest to pozycja dla Ciebie, bowiem i na ich intrygujące wyjaśnienie zostało poświęconych wiele stron. Dzięki „ABC Alchemii” będziesz też mógł poznać kawałek jej historii, dowiedzieć się, jaki sprzęt jest konieczny, by stworzyć laboratorium alchemiczne oraz… jak alchemia przekłada się na inne dziedziny sztuki, takie jak chociażby literatura.

„Sztuka hermetyczna okazuje się być poetycka, naukowa, duchowa, metaforyczna… To sztuka całościowa, to inicjacja do życia oraz nawiązanie kontaktu ze Wszechświatem.”

Uważam, że „ABC Alchemii” to swoiste, bardzo przystępnie podane, kompendium wiedzy na temat tej dziedziny nauki, które pozwoli nie tylko na poznanie czegoś istotnego dla własnego rozwoju duchowego i intelektualnego, ale również zagwarantuje dobrą rozrywkę wszystkim osobom zainteresowanym różnymi stronami magii, sztuką, historią oraz znaczeniem świata i znajdujących się na nim pod różnymi postaciami symbolami oraz tajemnicami. Zdecydowanie polecam – jako intrygującą odmianę lub… czarodziejski poradnik. 😉

„Jeżeli nie chcemy pozwolić na zubożenie świadomości, należy umieć otworzyć się na wyjątkowość i przyjmować jej przejawy.”
instagram.com/thrillerly

• Alchemia