Dom schadzek

House of Meeting
literatura piękna
Aleksandra Ambros
Mała Proza

"Dom schadzek" Amisa to książka niełatwa w odbiorze ze względu na przyciężkawą i jakby porwaną narrację. Wymaga skupienia, bo bez tego nie może raczej okazać się udaną lekturą.
Akcja rozgrywa się na kilku płaszczyznach czasowych i to także może utrudniać płynny odbiór, zwłaszcza że niektóre wydarzenia dzieli niewielki odstęp czasowy i czasami dopiero po przeczytaniu...

Jedna z niewielu książek, których niestety nie dałam rady przeczytać do końca - sama historia wydaje się być ciekawa, ale opisana jest niestety w sposób absolutnie dla mnie "niestrawny".

Chłodne, Rosja oczami wyspiarza, jeśli komuś podobał się "Lektor", albo "Ciemność w południe" to znajdzie miejsce na półce

Martin Amis jest dla mnie zagadką. Nie wiem, czy dlatego, że to dopiero jego trzecia książka przeczytana przez mnie? Czytając Dom schadzek zapominałam, ze Amis to Anglik, nie Rosjanin. Jest taki przekonywujący.

Niesamowita. Dojrzała i refleksyjna!

• Z biblioteki
  • Beletrystyka