Podpisano: Mata Hari

2008-07-01
978-83-7508-092-6
Daria Kuczyńska-Szymala
Mata Hari

Kobieta do tej pory kojarzona tylko ze szpiegostwem. Dzięki jej listom pisanym z więzienia, a skierowanym do odebranej przez męża córki, stykamy się z wielkim cierpieniem i dramatem, zagubieniem się w otaczającym świecie, okrucieństwem męża, ucieczkę w marzenia, szukanie prawdziwego uczucia. I już nie potępiamy. Już współczujemy.

Książka bardzo interesująca. Chociaż prawdę mówiąc spodziewałam się "normalnej" biografii Maty Hary, a tu oprócz historii życia tej kobiety, poznajemy także jej sferę emocjonalną: przeżyć, odczuć, wrażeń i wspomnień sięgających już czasów dzieciństwa. W moim odczuciu książka przedstawia Matę, nie jako najsławniejszą kobietę-szpiega, ale jako człowieka z całym bagażem jego doświadczeń, które tak a nie inaczej wpływają na jego życie. Polecam, chociaż historyków raczej nie usatysfakcjonuje ;-)

Przepiękny, poetycko i ciekawie pokazany portret kobiety zaszufladkowanej jako kobieta - szpieg.
Tu poznajemy Matę jako wrażliwą matkę, nieszczęśliwą żonę i kochankę, zagubioną kobietę, której życie nie zostawiło w pewnym momencie wyboru...I wreszcie dowiadujemy się, że - wbrew legendzie - wcale nie była szpiegiem.
Bardzo przejmujące są opisy pobytu bohaterki w więzieniu. Czytając je, czułam chłód i wilgoć celi,innym razem - zaduch i upał. Niezwykle plastyczne opisy, chociaż język jest bardziej oszczędny niż barokowy.

Bardzo przejmujące są opisy pobytu bohaterki w więzieniu....

Bardzo dobrze się czyta, polecam zwłaszcza dla Pań.

Bardzo dobrze się czyta, polecam zwłaszcza dla Pań.

Niecodzienna książka o niecodziennej kobiecie.

Niecodzienna książka o niecodziennej kobiecie.

Może być, ale taką postać warto jednak pozostawić na stronnicach za pomocą lepszych środków....

ksiązka bardzo ciekawa , wciągająca . Naprawdę warta przeczytania !

ksiązka bardzo ciekawa , wciągająca . Naprawdę warta przeczytania !

Polecam, zaciekawiła mnie na tyle, że mam ochotę dowiedzieć się więcej o Mata Hari.

• Biografie
  • Chciałabym
  • Historia taka, jak lubię :)
  • Wymienię / Sprzedam
  • Poszukuję (głównie e-book n/k)

Dodaj cytat z książki Podpisano: Mata Hari