Zakochana księżna

Okładka książki Zakochana księżna Eloisa James
Okładka książki Zakochana księżna
Eloisa James Wydawnictwo: Pol-Nordica Seria: Romanse Sprzed Lat literatura obyczajowa, romans
Romanse Sprzed Lat
Duchess in Love
Pol-Nordica
2004-01-01
2004-01-01
Anna Reszka

Kolejna książka autorstwa Eloisy James. I kolejne fajne opowiadanie.
Amborgina jest księżną Girton. Została nią w wieku dwunastu lat kiedy została zmuszona do ślubu z osiemnastoletnim Camdenem Serradem. Lecz młody małżonek uciekł przez okno w noc poslubną i wyjechał z kraju zostawiając żonę bez skonsumowania małżeństwa. Po dwunastu latach wraca do Anglii aby unieważnić małżeństwo. Gina czeka na to z niecierpliwością, bo chce wyjść za mąż za markiza Bonningtona. Lecz Cama czeka niespodzianka. Nie spodziewał się, że piękność, którą ujrzał na balu to jego żona.
Książka bardzo przypadła mi do gustu. Czyta się szybko, lekko i przyjemnie. Przeczytałam ją w jeden dzień. Bardzo podobali mi się bohaterowie. W szczególności przyjaciółki głównej bohaterki. Były zabawne, umiały się bawić i nie przejmowały się sztywnymi zasadami mimo, że spotkała je taka krzywda ze strony mężów. Zbierały wszystkie baty od towarzystwa, a mimo to nie chowały głowy w piasek. Dlatego też lubiłam główną bohaterkę, bo była lojalna i zawsze je broniła. Nawet kiedy narzeczony ciągle je obrażał. Jego postaci nie lubiłam od początku. Dobrze inni go określali. Miał kij w d***. I straszny egoista. Główny bohater był bardzo fajną postacią chociaż czasem denerwował. Nie oceniał innych na podstawie plotek tylko dzięki własnej obserwacji. Podsumowując, podobało mi się jak autorka zbudowała postaci. Były bardzo różnorodne. Plusem było to, że akcja była pokazana z perspektywy różnych bohaterów. Nie tylko głównej trójki, ale również mniej ważnych osób. Nawet jeśli były to krótkie fragmenty. Było też parę momentów, które naprawdę mnie rozbawiły. Na fragmentach o Prozerpinie w pieluszce, Neptunie w przepasce z wodorostów czy nagich wieszakach na kapelusze w każdym pokoju mocno się uśmiałam. Czytając inne książki tej pisarki zauważyłam, że trzymała się często pewnych schematów, których tutaj było zdecydowanie mniej. Dzięki temu książka bardziej zaskakiwała. Aczkolwiek czegoś mi jednak w niej zabrakło. Miałam wrażenie, że autorka skupiając się na wątkach romantycznych między innymi bohaterami zostawiła na boku główną parę. Przez to czasem miałam wrażenie, że romans między nimi pędzi za szybko i jest trochę niedopracowany. Dodatkowo pewne wątki, które zapowiadały się bardzo ciekawie zostawały w pewnym momencie porzucone, co trochę mnie rozczarowało. Mimo to całość oceniam bardzo pozytywnie. To dobra, lekka pozycja na wieczór z kieliszkiem wina.

Kolejna książka autorstwa Eloisy James. I kolejne fajne opowiadanie.

Już widząc okładkę wiadomo, że nie mamy do czynienia z literaturą wysokich lotów. Ale jak ktoś lubi czasem sięgnąć po romanse, to polecam. Jeśli szukacie czytelniczych uniesień, odradzam.

• Romans historyczny
  • Romanse historyczne
  • Ebooki
  • Historyczne

Dodaj cytat z książki Zakochana księżna