Pisma wierszem i prozą

poezja
1984-01-01
830601040X
poezja wiersze

Twórczość Cypriana Kamila Norwida nie została doceniona za jego życia. I trudno powiedzieć, by obecnie należał do autorów poczytnych. Dzieje się tak zapewne dlatego, iż nie są to łatwe utwory. Jego poezja jest, że tak to ujmę- "niepoetyczna", trudna w odbiorze. Trzeba wykazać się nie lada wiedzą historyczną, społeczno- kulturalną tamtego okresu i faktami z życia poety, by...

Poezja wg mojej opinii "trudna" dla ludzi o szerokich horyzontach intelektualnych. Wszechstronne wykształcenie, znajomość historii, arcydzieł literatury pozwala dopiero zrozumieć i docenić tego poetę.

• Poezja
  • Poem🌷
  • L6 Romantyzm I poł. XIX
  • Wokół literatury
  • Poezja 12

Dodaj cytat z książki Pisma wierszem i prozą