Poezja polska od średniowiecza do współczesności. Antologia

Okładka książki Poezja polska od średniowiecza do współczesności. Antologia
Adam AsnykKrzysztof Kamil Baczyński
, Stanisław BarańczakRyszard BerwińskiMiron BiałoszewskiBiernat z LublinaTadeusz BorowskiWładysław BroniewskiErnest BryllJózef CzechowiczTadeusz GajcyKonstanty Ildefons GałczyńskiSeweryn GoszczyńskiStanisław GrochowiakZbigniew HerbertKazimiera IłłakowiczównaJarosław IwaszkiewiczKlemens JanickiBruno JasieńskiJakub JasińskiMieczysław JastrunAnna KamieńskaFranciszek KarpińskiJan KasprowiczFranciszek Dionizy KniaźninJan KochanowskiWespazjan KochowskiMaria KonopnickaStanisław Korab-BrzozowskiIgnacy KrasickiZygmunt KrasińskiStanisław Jerzy LecJan LechońTeofil LenartowiczBolesław LeśmianJerzy LiebertEwa LipskaTadeusz MicińskiAdam MickiewiczCzesław MiłoszJan Andrzej MorsztynZbigniew MorsztynDaniel NaborowskiAdam NaruszewiczCyprian Kamil NorwidTadeusz NowakMaria Pawlikowska-JasnorzewskaWincenty PolHalina PoświatowskaWacław PotockiKazimierz Przerwa-TetmajerJulian PrzybośMikołaj RejMieczysław RomanowskiTadeusz RóżewiczMikołaj Sęp SzarzyńskiAntoni SłonimskiJuliusz SłowackiEdward StachuraLeopold StaffWładysław SyrokomlaWisława SzymborskaSzymon SzymonowicStanisław TrembeckiAndrzej TrzebińskiJulian TuwimJan TwardowskiKornel UjejskiAleksander WatAdam WażykKazimierz WierzyńskiRafał WojaczekMaryla WolskaJózef WybickiStanisław WyspiańskiSzymon Zimorowic
Wydawnictwo: Kama poezja
poezja
Kama
2000-03-01
2000-03-01
8371532032
poezja wiersz poemat język polski

Okładka książki Po schodach wierszy. Antologia Miron Białoszewski, Andrzej Bursa, Jerzy Harasymowicz, Zbigniew Herbert, Anna Kamieńska, Tadeusz Kubiak, Joanna Kulmowa, Grzegorz Leszczyński, Ewa Lipska, Czesław Miłosz, Halina Poświatowska, Julian Przyboś, Tadeusz Różewicz, Edward Stachura, Leopold Staff, Wisława Szymborska, Jan Twardowski, Danuta Wawiłow
Ocena 7,9
Po schodach wi... Miron Białoszewski,...
Okładka książki Poezja naszego wieku Krzysztof Kamil Baczyński, Stanisław Baliński, Miron Białoszewski, Zbigniew Bieńkowski, Tadeusz Borowski, Władysław Broniewski, Ernest Bryll, Andrzej Bursa, Józef Czechowicz, Tytus Czyżewski, Tadeusz Gajcy, Konstanty Ildefons Gałczyński, Stanisław Grochowiak, Zbigniew Herbert, Kazimiera Iłłakowiczówna, Jarosław Iwaszkiewicz, Bruno Jasieński, Mieczysław Jastrun, Witold Kaliński, Urszula Kozioł, Ryszard Krynicki, Stanisław Jerzy Lec, Jan Lechoń, Bolesław Leśmian, Jerzy Liebert, Ewa Lipska, Czesław Miłosz, Stanisław Młodożeniec, Tadeusz Nowak, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, Tadeusz Peiper, Halina Poświatowska, Julian Przyboś, Tadeusz Różewicz, Władysław Sebyła, Antoni Słonimski, Leopold Staff, Anatol Stern, Lucjan Szenwald, Wisława Szymborska, Julian Tuwim, Jan Twardowski, Aleksander Wat, Adam Ważyk, Kazimierz Wierzyński, Rafał Wojaczek
Ocena 7,4
Poezja naszego... Krzysztof Kamil Bac...

1974

Najwspanialsze liryki, do których wracam. Arcydzieła subtelności. Coraz inne barwy odkrywasz.
Raczej dla wysmakowanego czytelnika.

Raczej dla wysmakowanego czytelnika.

Dodaj cytat z książki Poezja polska od średniowiecza do współczesności. Antologia